Na zakończenie Półmaraton Orzeł - BiegiGorskie.pl

Na zakończenie Półmaraton Orzeł

Czas odsłonić karty, bo w tym roku wielu z Was zdziwiło się ustrońskim Eliminatorem rozegranym w czerwcu, który do tej pory kojarzyliście z listopadowym finałem sezonu.

Tak – tym razem na zakończenie biegowego sezonu wybraliśmy nie Beskidy ale przepiękne Góry Sowie, gdzie będą Was gościli organizatorzy pomału już kultowego, obsypywanego co roku wieloma nagrodami Biegu Na Wielką Sowę, co gwarantuje podobnie jak w Ustroniu organizację na najwyższym poziomie.

Na okoliczność podsumowania sezonu jako bazę wybraliśmy niezwykle urokliwe Schronisko Orzeł wybudowane w 1931 roku przez mistrza Juliusa Dintera, a którego nowi właściciele w tym roku obchodzą 50-lecie pracy w tym klimatycznym miejscu.

Z tych obu okazji (finału ATTIQ Ligi i 50-lecia Schroniska) możecie się spodziewać niezwykłej imprezy zarówno biegowej jak i po biegowej :-).

Na potrzeby Finału Ligi przygotowaliśmy dla Was tradycyjnie zawody w odmiennej ligowej formule.

Bieg na który zapraszamy tym razem odbędzie się na chyba najbardziej akceptowalnym dla wszystkich dystansie – ok.21 km. Tu powinni sobie świetnie radzić zarówno specjaliści od stylu anglosaskiego, długiego czy ultra, ale i alpejczycy nie powinni stać na straconej pozycji – chociażby z racji lotnych premii górskich, które będą punktowane a punkty sumowane z punktami zdobytymi na mecie.

A zasady punktowania będą następujące:

lotna premia nr 1 (kategorii II): punktacja tak jak bieg kat.II – dodatkowo punktują także zawodnicy K/M-50 i K/M-60 (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

lotna premia nr 2 (kategorii II): punktacja tak jak bieg kat.II – dodatkowo punktują także zawodnicy K/M-50 i K/M-60 (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

lotna premia nr 3 (kategorii I): punktacja tak jak bieg kat.I – dodatkowo punktują także zawodnicy K/M-50 i K/M-60 (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

Meta: punktacja tak jak bieg kat.S – dodatkowo punktują także zawodnicy K/M-50 i K/M-60 (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

Następnie wszystkie zdobyte punkty na lotnych premiach i na mecie będą sumowane i taką sumę punktów otrzyma zawodnik do punktacji ligowej.
Przykład: zawodnik który zwycięży wszystkie lotne premie i jednocześnie będzie pierwszy na mecie otrzyma 400 pkt za bieg finałowy (50+50+100+200=400 pkt)

Oczywiście jak przystało na finał nasza impreza to nie tylko bieg, czekać Was będzie wiele atrakcji, nagród i zabawy do późnych godzin wieczornych.

Półmaraton Górski Orzeł – pomimo że to bieg finałowy Ligi Biegów Górskich ATTIQ co warto raz jeszcze podkreślić – to bieg dla wszystkich, bez limitów czasowych, z pięknymi widokami i do pokonania „na spokojnie” 😉 przez (prawie)każdego miłośnika biegania po górach.

Więcej szczegółów niebawem – a tym czasem zapraszamy do zapisów bo cena w pierwszym terminie to zaledwie 55 zł!

Strona zawodów: https://www.polmaratongorski.pl/

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5035&fbclid=IwAR0T_ZLTceaqNma4039gZBGq0dlgmtMKFIDjv5V3YvxmLYiWOJUJlYP7ao8

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*