Małopolska Etapowa Triada 2023 - BiegiGorskie.pl

Małopolska Etapowa Triada 2023

Małopolska Etapowa Triada 2023
Krościenko nad Dunajcem
Edycja zimowa – 7-8 stycznia
Edycja letnia – 23-24 września

Czy może być coś lepszego niż bieg górski?? Tak! Trzy biegi w jeden weekend! A gdyby tak pojechać w góry, wystartować w trzech biegach i zostać multimedalistą? Taka właśnie jest Triada! Trzeba zmierzyć się z mocnymi podbiegami, ale przede wszystkim ze swoją własną głową! Kto wychodził na bieganie dzień po biegu ten wie o czym mówimy! Każdy centymetr ciała mówi: o nieeee!

Ale to tylko jedna strona tej imprezy – drugą są biegi SOLO, gdzie towarzyszymy biegaczom etapowym w ich zmaganiach, ale na mecie cieszymy się, że to już koniec 😀

W rozegranej już edycji zimowej do wyboru były 4 dystanse SOLO: 11, 17, 23 i 33km, oraz 3 etapówki sumujące się do 34, 46 i 70km. A tak prezentowały się tegoroczne medale w komplecie.

Kto najlepiej może opowiedzieć o biegu jeśli nie jego uczestnik? Oddajemy głos tegorocznym finisherom.

Triada oczami debiutantki, czyli relacja Elizy:

Małopolska Etapowa Triada – oczami debiutanta. O czym można się przekonać wyłącznie na żywo? Zapraszam na relację.
Pierwsze bieganie górskie popełniłam około rok temu, wiedziałam więc mniej więcej (raczej mniej, niż więcej) co mnie czeka podczas Małopolskiej Etapowej Triady. Nowością były trzy biegi w dwa dni, dlatego starałam się jak najwięcej zdobyć wiedzy co mnie może czekać.

To, co można przygotować czyli sprzęt w postaci butów, kijków, plecaka itd miałam przygotowane. Sprawdzałam wcześniej informacje na stronie, podpytywałam bardziej doświadczone koleżanki. Wszystko było gotowe i sprawdzone według listy kontrolnej, nawet nie było wpadek typu: „zapomniałam …”

https://www.asics.com/pl/pl-pl/frontrunner/articles/malopolska-etapowa-triada-o-czym-przekonasz-sie-na-zywo

Kolejny start, tym razem na dłuższym dystansie, relacja Łukasza:

„Rok temu debiutowałem na Etapowej Triadzie na dystansie INTRO. Powiedziałem sobie po zawodach, że ostatni raz biegnę w takiej formule bo nogi odmawiały współpracy jeszcze kilka dni po Triadzie! Minął rok i stwierdziłem, że INTRO to za mało. Pobiegłem ULTRA !!!

Etapowa Triada to dwa dni biegania i 3 pasma górskie do pokonania – Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki. W zależności od wybranego modelu – INTRO, ULTRA, SUPER ULTRA biegnie się inny kilometraż. Po wspomnianym ubiegłorocznym INTRO wbrew temu co mówiłem i myślałem na mecie, w tym roku wybrałem ULTRA. A co ! Dla ULTRA przewidziane są w sobotę dwa biegi na dystansie 17km rano i 6km wieczorem, a w niedziele rano 23km. Można przecierać oczy i dziwić się jak można biegać w takiej formule, ale przyznam że jest to bardzo ciekawe doświadczenie i totalnie wciągające. Wysiłek jest nieziemski, trzeba umiejętnie rozłożyć siły na wszystkie biegi, nogi dostają mega „w kość” , a mimo wszystko na mecie uśmiech sam rysuje się na twarzy.

czytaj całość: https://www.asics.com/pl/pl-pl/frontrunner/articles/w-styczniu-daje-sobie-w-kosc-na-etapowej-triadzie

Wszystkie zdjęcia z Triady, okiem niezawodnego Jacka Deneki @UltraLovers i Radka Piaseckiego @…. znajdziecie na https://www.facebook.com/EtapowaTriada

Partnerem tytularnym zimowej edycji Małopolskiej Etapowej Triady jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

EDYCJA LETNIA

Kolejny raz w Krościenku spotykamy się na edycji letniej, która odbędzie się 23-24 września. Na uczestników czekać będzie cały wachlarz dystansów do wyboru:

23 września (sobota) – 17km i 51km
24 września (niedziela) – 11km i 27km

I oczywiście biegi etapowe rozgrywane w formule: etap 1 – sobota rano, etap 2 – sobota wieczór, etap 3 – niedziela rano :

INTRO: 17km + 6km + 11km = 34km
ULTRA: 17km + 6km + 27km = 50km
BIEG TRZEH PASM: 51km + 12km + 40km = 103km

Zapisy na bieg wystartują w lutym 2023.

Partner tytularny: Województwo Małopolskie (www.malopolska.pl)
Gospodarz: Krościenko nad Dunajcem
Sponsorzy Główni: ASICS, Termy Bania

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*