Letnie biegi na Babiej Górze! - BiegiGorskie.pl

Letnie biegi na Babiej Górze!

W pierwszy weekend sierpnia, tradycyjnie już od kilku lat, odbywa się u stóp Królowej Beskidu weekend biegowy, podczas którego miłośnicy biegów górskich mogą zmierzyć się z wymagającymi trasami biegowymi poprowadzonymi w masywie Babiej Góry.

W tym roku w dniach 6-7 sierpnia 2022 r. odbędą się 3 biegi górskie:

🔹 11. Chaszczok-Bieg na Babią Górę – 6 sierpnia 2022 r.
🔹 Letni Bieg Wschodzącego Słońca – 7 sierpnia 2022 r.
🔹 2xDiablak SALCO SKYRACE® – 7 sierpnia 2022 r.
W ciągu 2 dni można wbiegnąć na szczyt Królowej Beskidów 1, 2, 3 lub nawet 4 razy!

Najważniejsze informacje o poszczególnych biegach:

11. Chaszczok-Bieg na Babią Górę
🔹 Dystans: 8 km
🔹 Przewyższenie: +1100 m/-80 m
🔹 Miejsce startu: Zawoja Policzne
🔹 Trasa: niebieski szlak turystyczny – czarny szlak turystyczny – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – żółty szlak turystyczny – Skręt Ratowników – Perć Akademików – szczyt Babiej Góry
🔹 Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry

Trasa Chaszczoka-Biegu na Babią Górę to kwintesencja biegu górskiego. Oprócz przekroczenia drogi asfaltowej w Zawoi, Uczestnicy biegną tylko i wyłącznie po malowniczych szlakach Babiogórskiego Parku Narodowego, a przysłowiową wisienką na torcie jest dotarcie na metę biegu żółtym szlakiem turystycznym prowadzącym przez Perć Akademików!

Letni Bieg Wschodzącego Słońca
🔹 Przewyższenie: +850 m
🔹 Dystans: 4,7 km
🔹 Miejsce startu: Polana Stańcowa w Lipnicy Wielkiej
🔹 Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry

Trasa Letniego Biegu Wschodzącego Słońca jest poprowadzona zielonym szlakiem turystycznym po niezwykle urokliwym, południowym stoku Babiej Góry, z którego rozpościera się przepiękny widok na Tatry.

Sponsorem Głównym Letniego Biegu Wschodzącego Słońca jest marka PETZL – jeden z najbardziej znanych producentów w świecie wspinaczkowym oraz w segmencie oświetlenia. AMC Petzl Polska jest fundatorem nagród dla najszybszych Zawodniczek i Zawodników w kategorii OPEN oraz w kategoriach wiekowych.

2xDiablak SALCO SKYRACE®
🔹 Dystans: 22 km
🔹 Przewyższenie: +1900 m/-1900 m
🔹 Miejsce startu: Polana Stańcowa w Lipnicy Wielkiej
🔹 Trasa: Stańcowa – Babia Góra – Przełęcz Brona – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa – niebieski szlak turystyczny – czarny szlak turystyczny – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Skręt Ratowników – Perć Akademików – Babia Góra – Stańcowa
🔹 Meta: Polana Stańcowa w Lipnicy Wielkiej

Sponsorem Tytularnym biegu 2xDiablak SkyRace® jest polska marka SALCO.

SALCO to polska rodzinna firma, w której telefony odbiera Pani Jola, w biurze rządzi Kasia, w laboratorium działa Maciek, Asia i Monika. Za produkcję odpowiada Tomek, za magazyn Arek, a towar dowozi na czas Mariusz. Z większymi odbiorcami porozmawia Michał, a recepturami produktów opiekuje się Aga. Z boczku patrzy na wszystko Marcin, który biega na Babiej Górze. I dlatego właśnie wspólnie z SALCO postanowiliśmy zadbać o dobre nastroje na trasie zawodów 2xDiablak SALCO SKYRACE®.

Trasa biegu 2xDiablak SALCO SKYRACE® jest trasą skyrunningową i posiada certyfikat International Skyrunning Federation.

Biegi typu vertical, czyli 11. Chaszczok – Bieg na Babią Górę oraz Letni Bieg Wschodzącego Słońca będą rozgrywane w randze Pucharu Polski Skyrunning.

ZAPISY I OPŁATY

Zapisy na wszystkie biegi potrwają do 22 lipca 2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu uczestników. Do 22 lipca przyjmowane także będą opłaty za start.

Informacje o wszystkich powyższych biegach znajdują się na stronie www.biegnababia.pl

Poczuj magię wyjątkowej góry i wbiegnij na szczyt Babiej Góry 1, 2, 3 lub 4 razy! Zapraszamy do Zawoi, Lipnicy Wielkiej i na Babią Górę!

Ultra Babia Team

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*