10.Letni Bieg Piastów już wkrótce - BiegiGorskie.pl

10.Letni Bieg Piastów już wkrótce

1260 zapisanych na 10 Letni Bieg Piastów! Miejsca jeszcze są, więc warto skorzystać. Wspaniałe trasy w Szklarskiej-Porębie-Jakuszycach czekają na zawodników. 10 Letni Bieg Piastów odbędzie się w sobotę i niedzielę 27 i 28 sierpnia 2022.

Największym wzięciem cieszy się Jakuszycki Półmaraton, na który zapisało się prawie pół tysiąca ludzi. Na Jakuszycki Ultramaraton na dystansie 51 km zgłosiło się 330 biegaczy, a na Jakuszycką Dwunastkę również ponad trzystu. W programie jest jeszcze marsz nordic walking na 12 km, na który jest 120 chętnych. Zapisy na wszystkie dystanse są otwarte, ale miejsc z dnia na dzień ubywa.

Trasy Letniego Biegu Piastów zaczynają się i kończą w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Zawodnicy zobaczą wiele ciekawych miejsc na trasie i blisko niej, na przykład, tuż po starcie, Dolnośląskiej Centrum Sportu – Polanę Jakuszycką – jeden z największych takich obiektów w Europie. W przyszłym roku będzie bazą Letniego Biegu Piastów. Tym razem jeszcze nie, bo jeszcze trwa jego budowa (a w zasadzie kosmetyczne, końcowe prace). Biegacze zobaczą też kultową osadę Orle, trasę Samolot, Wysoki Kamień oraz wymagający podbieg, ale w cieniu, o nazwie Bez Łaski.

W sobotę, 27 sierpnia, dla zawodników i kibiców zagra wspaniała Kowarska Orkiestra Rozrywkowa. Jej kapelmistrz Robert Oskulski najpierw pobiegnie półmaraton, a potem poprowadzi koncert.

Letni Bieg Piastów – jak każdy długi bieg – jest wymagający, ale uchodzi za zawody idealne na debiut w górach. Nawierzchnia trasy jest urozmaicona, z dominacją przyjaznego stopom szutru. Podbiegów nie brakuje, ale jeśli ktoś biega regularnie, jest w stanie pokonać pełen dystans bez przerw w marszu (albo z krótkimi takimi przerwami).

W Letnim Biegu Piastów startowały, należące do najlepszych ultramaratonek świata Aleksandra Niwińska i Patrycja Bereznowska, doskonała maratonka Dominika Stelmach, a wśród mężczyzn takie znakomitości jak Marcin Świerc, Miłosz Szcześniewski i Robert Faron.

10 Letni Bieg Piastów odbędzie się w sobotę i niedzielę 27 i 28 sierpnia. Na wszystkich zawodników czekać będą pamiątkowe, praktyczne gadżety, na trasie doskonale zaopatrzone punkty odżywcze, obsługiwane przez wolontariuszy, a na mecie pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny.

Zapisy i szczegółowe informacje na www.bieg-piastow.pl.

Sponsorem Głównym 10 Letniego Biegu Piastów jest KGHM Polska Miedź, Sponsorem Generalnym PKO Bank Polski, Sponsorem Technicznym Quest, Partnerem Technicznym Brubeck, a Partnerami: Interferie, Miasto Jelenia Góra, Dolny Śląsk, Miasto Szklarska Poręba i Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.

Program 10 Letniego Biegu Piastów

27 sierpnia 2022 (sobota):

9:00 START Ultramaraton Jakuszycki
10:00 START Półmaraton Jakuszycki

28 sierpnia 2022 (niedziela)

10:00 START Jakuszyckiej Dwunastki
10:20 START Marszu Nordic Walking

Strona zawodów: https://bieg-piastow.pl/letni-bieg-piastow

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*