Druga Edycja Śmierdzącego Lenia - BiegiGorskie.pl

Druga Edycja Śmierdzącego Lenia

Najpiękniejsze widokowo zakątki Beskidu Żywieckiego to arena zmagań drugiej edycji biegu górskiego Śmierdzący Leń.

Start planowany jest na sobotę 1 lipca.

Do pokonania jest ponad 27 kilometrów urozmaiconej trasy. Całkowity wznios to ponad 1300 m.

Rywalizacja rozpoczyna się przy boisku LKS Muncuł w Złatnej (640 m. n. p. m.). Dalej zawodnicy biegną przez Motykówkę, Równie, Śmierdzący Potok, Hale Bacmanią (1054 m. n.p.m. ), Halę Bieguńską (ok. 1200 m. n.p.m.).

Zbiegając w stronę Złatnej Huty omijają Zbójnickie Doliny i kierują się stokówką w rejon Hali Lipowskiej (1324 m n.p.m.). Dalej przecinają Halę Rysianka (1290 m. n.p.m.) i osiągają Trzy Kopce (1216 m n. p. m.). Żółtym szlakiem turystycznym docierają na przełęcz Bory Orawskie i stąd kierują się do Złatnej Huty (750 m. n. p. m.).

Później siecią leśnych stokówek trawersują wzniesienie Kościelec (846 m n. p. m.) i popod Okrągłą docierają na metę przy LKS Muncuł w Złatnej.

Limit czasu to 6 godzin.

Trasa jest urozmaicona i może być doskonałym preludium do wejścia na wyższy poziom rywalizacji na bardziej wymagających zawodach.

Do biegu można się zapisywać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Gminy Ujsoły https://www.ujsoly.com.pl/bieg-gorski-smierdzacy-len, która jest głównym organizatorem biegu.

Tam też można sobie pobrać ślad gpx i inne materiały związane z imprezą.

Bieg Śmierdzący Leń jest współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestuje w obszary wiejskie.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*