Ze Świeradowa do Szklarskiej - BiegiGorskie.pl

Ze Świeradowa do Szklarskiej

Czyli Interferie Run już 1 czerwca w Szklarskiej Porębie. 

Po ubiegłorocznym listopadowym Biegu Niepodległości, Interferie Run wraca do wiosennego terminu, który stał się już wizytówką tej imprezy. W tym roku spotykamy się w Szklarskiej Porębie 1 czerwca, a bazą biegu będzie ponownie Sport Hotel Bornit. W harmonogramia mamy niezawodny półmaraton przez Góry Izerskie ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby, bieg na 10 km w formie pętli oraz Interferie Kids czyli biegi dla dzieci, a 1 czerwca to przecież Międzynarodowy Dzień Dziecka!
Interferie Run to impreza, która odbywa się od 2016 roku.
Półmaraton Interferie Run to jedyny w swoim rodzaju bieg, który oprócz niewątpliwych walorów krajobrazowych posiada jeszcze jeden główny atut – pozwala przebiec ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby przez Góry Izerskie. Zawodnicy pojadą specjalnymi autobusami na start, który znajduje się przy Aqua Sport Hotelu Malachit i stamtąd wyruszą w biegową podróż do mety. Trasa biegu wiedzie przez Rozdroże Izerskie (punkt odżywczy na 10 km) i schodząc do Białej Doliny zbliża się do finiszu w Szklarskiej Porębie. Dodać trzeba, że oprócz połączenia dwóch górskich kurortów, trasa łączy dwa hotele sieci Interferie. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal i ciepły posiłek.
Bieg na 10 km, czyli Dziesiątka Interferie jest szybkim, krętym i technicznym anglosaskim biegiem górskim, który zatacza krąg nad Hutą i Białą Doliną, a na koniec wspina się pod Rozdroże pod Kamieńczykiem. Start i meta – Sport Hotel Bornit.
Tegoroczny Interferie Run to również górskie biegi dla dzieci, a jak pokazała ubiegłoroczna, jesienna edycja, tereny wokół Hotelu Bornitu, to wymarzona lokalizacja do wytyczenia trasy biegów dla najmłodszych.
W tym roku będziemy również mieć kolejną odsłonę Mistrzostw Polski Górników i Hutników KGHM.
Rejestracja zawodników do udziału w zawodach trwa w najlepsze, a zgłoszeń można dokonywać pod poniższym linkiem:
Zapisy do biegów dla dzieci:
Więcej o zawodach oraz plan godzinowy imprezy:

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*