Biegi górskie - MUFLON - BiegiGorskie.pl

Biegi górskie – MUFLON

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Biegach Górskich Duszniki-Zdrój 2022 w ramach których do wyboru będziecie mieli dwa dystanse – 21 i 10 km.

Trasy biegów prowadzić będą po malowniczych zakątkach Gór Bystrzyckich i Orlickich. Zawodnicy odwiedzą między innymi takie miejsca jak Schronisko Pod Muflonem, Dolinę Strążyską, Panderozę czy też Duszniki Arenę. Start i metę biegu zaplanowano w tym samym punkcie – przy Torze Rolkarskim na wysokości 522 m.n.p.m.

Główny bieg – Półmaraton MUFLON 2022 to dystans 21,5 km z sumą podbiegów 1020 m (wg AllTrails.com). Trasa o różnej nawierzchni: asfalt: 38%, szuter: 31%, drogi leśne: 31% nie powinna sprawić większych trudności wytrawnym biegaczom, a dla zaczynających przygodę z biegami na takim dystansie wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Start biegu o godzinie 10.00, limit na pokonanie trasy to 4,5 godziny.

Bieg górski na 10 km częściowo pokrywa się z trasą półmaratonu. W tym biegu do pokonania zawodnicy będą mieli sumę podbiegów 440 metrów (wg alltrails.com) a nawierzchnia to: asfalt: 25%, szuter: 25%, drogi leśne: 50%. Start biegu o godzinie 11.00 a limit na pokonanie trasy to 2 godziny.

Więcej informacji na www.biegigorskie.visitduszniki.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*