Wycieczka na Zanzibar- doskonały pomysł na urlop - BiegiGorskie.pl

Wycieczka na Zanzibar- doskonały pomysł na urlop

Egzotyczne podróże stają się coraz popularniejsze, a do tego znaleźć je można w coraz przystępniejszych cenach. Właśnie ten fakt sprawia, że biura podróży cieszą się sporym zainteresowaniem, a turyści chętnie decydują się na zagraniczne, egzotyczne wycieczki. Ostatnim hitem zdecydowanie są wyprawy na Zanzibar. Warto więc wiedzieć, co takiego ma do zaproponowania ta afrykańska wyspa i dlaczego wyjazd na nią jest idealnym pomysłem na spędzenie udanego urlopu bogatego w liczne i zaskakujące atrakcje.

Wycieczka do Kenii i Tanzanii z możliwością odwiedzenia Zanzibaru

Afrykańskie wakacje to marzenie wielu turystów, którzy chętnie decydują się na egzotyczne kierunki. To właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę piętnastodniowy wyjazd, podczas którego odwiedza się aż trzy słynne miejsca, a mianowicie Kenię, Tanzanię oraz wyspę Zanzibar. Cała podróż jest całkowicie zorganizowana, dzięki czemu na miejscu nie trzeba martwić się już, ani o zakwaterowanie, ani o bilety umożliwiające przejazdy. Jest to więc doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy planują egzotyczne wakacje, ale chcą je spędzić w sposób bezpieczny, pod opieką wykwalifikowanych przewodników oraz organizatorów. Zanzibar – Atrakcje turystyczne są naprawdę liczne i dlatego warto lepiej się z nimi zapoznać.

Jak wygląda plan wycieczki?

Cała podróż zaczyna się w Nairobi, w której turyści pozostają przez dwa dni w ciągu których mają okazję odwiedzić główne punkty miasta, między innymi słynny ratusz, uniwersytet, czy centrum konferencyjne. Później oczywiście nie mogłoby zabraknąć rezerwatu Masai Mara, w którym można zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Szóstego dnia turyści zostają zabrani do Tanzanii, w której odwiedzą między innymi dwa rezerwaty przyrody, w których można wziąć udział w safari lub zdecydować się na lot balonem. Kluczowym momentem wycieczki jest przelot na malowniczy Zanzibar, na którym uczestnicy wycieczki spędzą ostatnie dni swoich wakacji. Fani aktywnego spędzania czasu mogą jednak zdecydować się na dodatkowe wykupienie wycieczki na plantacje lub objazdówkę dookoła wyspy. Więcej informacji o tej wycieczce jest dostępne na stronie https://logostour.pl/kraje/zanzibar.

Kenia, Tanzania i Zanzibar w 15 dni

Powyżej przedstawiona wycieczka nie jest jedyną, na którą można zdecydować się, wyjeżdżając z biurem Logos Tour. W ofercie widnieje jeszcze jedna podobna, która także zakłada zwiedzanie Kenii, Tanzanii, a także odpoczynek na Zanzibarze, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych wysp. Także w tej ofercie przewidziany jest początkowy, dwudniowy pobyt w Nairobi, który jest wystarczający na odwiedzenie najważniejszych miejsc w tym mieście. Obowiązkowym punktem wyprawy są oczywiście także parki narodowe, czy to te na terenie Kenii, czy te, które znajdują się Tanzanii. Każdy z nich poszczycić się może oryginalną roślinnością, a także obecnością zwierząt, o które trudno w innych rejonach świata. Odwiedzenie tych parków jest więc punktem obowiązkowym, którego nie może zabraknąć podczas planowania wyjazdu w tamte rejony Afryki.

Główne atrakcje Zanzibaru, czyli co warto zrobić na wyspie

Tak jak i w przypadku pierwszej wycieczki, tak i ta zakłada odpoczynek na Zanzibarze, który oferowany jest wczasowiczom, podczas zakończenia ich urlopu. Jest to idealny czas na prawdziwy relaks, a roślinność oraz plaże Zanzibaru nigdy nie zawodzą. Dzięki temu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i wróci z takich wakacji zadowolony. Atrakcje turystyczne Zanzibar to między innymi możliwość pływania łódka u wybrzeży tej wyspy, ale i wykupienie wycieczki, podczas której ogląda się calutką wyspę. Znajdzie się coś także dla amatorów wypoczynku oraz relaksu. Między innymi po prostu odpoczynek na rajskich plażach i możliwość próbowania lokalnych wyrobów. Warte degustacji są zwłaszcza świeże, tropikalne owoce, które można kupić bezpośrednio na plaży, albo w okolicznych barkach.

Z całą pewnością odpowiednio zorganizowane wakacje do takich miejsc jak Kenia, Tanzania, czy wyspa Zanzibar to okazja do zobaczenia zupełnie innego świata. Wiele z gatunków roślin oraz zwierząt żyje tylko na tamtych terenach i wjazd do jednego z rezerwatów przyrody to jedyna okazja, aby zobaczyć je w naturalnym środowisku. Te rejony Afryki przyciągają turystów w każdym wieku, ponieważ nie są specjalne wymagające, a przede wszystkim są bezpieczne. Wybór wycieczki z Logos Tour to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie dobrze zorganizowane podróże, podczas których może się w pełni zrelaksować i o nic nie martwić. 15 dni jest dodatkowo wystarczającym czasem, aby odwiedzić wszystkie główne atrakcje wspomnianych miejsc, a także zrelaksować się na rajskich plażach jeszcze przed powrotem do domu.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*