Półmaraton Górski „Orzeł” kończy Ligę - BiegiGorskie.pl

Półmaraton Górski „Orzeł” kończy Ligę

Prawie 500 zgłoszonych zawodników, spośród których ogromna większość stanęła do walki z dystansem, przewyższeniami i pogodą, gościnne progi Schroniska „Orzeł” w Górach Sowich, atak zimy, kapitalna atmosfera i 400 litrów herbaty na mecie.

Do tego absolutny top polskich biegaczy górskich na starcie, ogrom emocji od których topił się śnieg i wygrana Sylwestra Lepiarza – najlepszego „górala” Ligi Biegów Górskich Attiq w sezonie 2023.

Dodajmy jeszcze wieczorną Galę Biegów Górskich i ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepsze biegi górskie w Polsce.

Tak w skrócie wyglądała nasza sobota, wypełniona biegowymi wrażeniami od rana do późnego wieczora. A wszystko zaczęło się wraz z sygnałem do startu 4. Półmaratonu Górskiego „Orzeł” punktualnie o 10:00 rano. Na biegaczy z całej Polski czekały 22 km trudnej górskiej trasy. Dodatkowym przeciwnikiem okazała się również listopadowa zima.

Sylwester Lepiarz (Alpin Sport Team) zna Góry Sowie doskonale.

Wygrywał tu wcześniej „Orła”, ale także Bieg na Wielką Sowę. W sobotę od razu narzucił ostre tempo i nie dał się dogonić rywalom aż do mety. W momencie, w którym kończył ostatni podbieg i kończył swój bieg, kolejni zawodnicy zmierzali dopiero na drugie okrążenie i do końca pozostawało im jeszcze 9 km.

Drugie miejsce zajął kolejny znakomity biegacz Piotr Jaśtal (Non Stop Trail/ LKB Rudnik), a trzeci był świetnie w tym sezonie biegający w górach Jan Kaczor z Wałbrzycha.

W klasyfikacji open kobiet również nie zabrakło najlepszych zawodniczek, a jako pierwsza na mecie zameldowała się Urszula Paprocka (Nowa Huta Team), wyprzedzając Annę Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice). Trzecia była Sylwia Góralik (KS AZS AWF Kraków).

Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale i gorąca herbata, a schronisko zapewniło ciepłe schronienie i ciepły posiłek dla wszystkich uczestników.

Podczas ceremonii dekoracji uhonorowano również najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki w kategoriach wiekowych, a o 17:00 w Karczmie „Sowia Grapa” rozpoczęła się finałowa Gala Biegów Górskich, podczas której nagradzano najlepszych polskich biegaczy mijającego sezonu

… oraz najlepszych organizatorów biegów górskich.

Zawodnicy docenili ponownie biegi organizowane na terenie Gminy Nowa Ruda: 14. Boxmet Bieg na Wielką Sowę otrzymał Brązową Kozicę, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji biegów alpejskich, a 11. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji open wszystkich zgłoszonych do konkursu biegów górskich w Polsce.

Półmaraton Górski „Orzeł” to ostatni z tegorocznych biegów organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Całości dopełniły Sowiogórska Dycha i Półmaraton Sowiogórski, Bieg na Wielką oraz Górski Bieg Niepodległości.


Pełne wyniki sobotniego „Orła”: https://wyniki.datasport.pl/results4150/indexnew.php

Wyniki wszystkich kategorii tegorocznej Ligi Biegów Górskich: https://b4sportonline.pl/liga_biegow_gorskich/liga?league_id=4

Wyniki plebiscytu „Złota Kozica” na najlepsze biegi górskie: https://zlotakozica.b4sportonline.pl/results

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*