Czas na IV Półmaraton Sowiogórski - BiegiGorskie.pl

Czas na IV Półmaraton Sowiogórski

Cykl Runner’s World Super Bieg minął już półmetek rywalizacji w roku 2017, a po izerskim Interferie Run przyszedł czas na górskie bieganie w Górach Sowich. Półmaraton Sowiogórski w tym roku zaprasza w czerwcu i będzie jednym z elementów sportowego weekendu w Ludwikowicach Kłodzkich i gminie Nowa Ruda – dzień wcześniej Ludwikowice gościć będą kolejną w tym roku edycję Bike Maratonu – największego polskiego cyklu maratonów MTB.

Bazą zmagań kolarskich i oczywiście również biegowych będzie Centrum Rekreacji Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich, skąd zawodnicy wyruszą na podbój Gór Sowich.

Start IV Półmaratonu Sowiogórskiego i II Sowiogórskiej Dziesiątki zaplanowany jest na niedzielę, 18 czerwca, na godz. 11:00.
Biuro zawodów czynne będzie w Harendzie już od godz. 8:00, a dzień wcześniej, w sobotę, organizatorzy otworzą je o 17:00, zaraz po zakończeniu Bike Maratonu.

Jak zwykle przy biegach zaliczanych do RWSB, warto pamiętać o niższej opłacie startowej, która obowiązywać będzie jeszcze w sobotę 17 czerwca i wzrośnie dopiero w dniu startu. Do soboty za start zapłacimy 50 PLN, a w niedzielę 70 PLN. Jeśli mamy już numer startowy otrzymany na którymś z wcześniejszych biegów, to koniec opłat. Jeśli ktoś wystartuje pierwszy raz – zapłaci dodatkowe 10 PLN za numer, który będzie obowiązywał jeszcze na wszystkich tegorocznych biegach RWSB i chyba warto będzie na nie zajrzeć.

Głównym punktem biegowego programu w niedzielę będzie zapewne najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielka Sowa, na którą wbiegną zawodnicy startujący w półmaratonie. A jako że biegi górskie wygrywa się głównie na zbiegach, czekać ich będzie jeszcze chwila prawdy na drodze w dół.

Uczestnicy krótszego biegu za Lisimi Skałami wrócą przez Przełęcz Sokolą, ale po drodze do Harendy odbiją jeszcze w masyw Gontowej.

Półmaraton zwiedzi wschodnie i zachodnie zbocza Wielkiej Sowy i na pewno zafunduje uczestnikom solidną porcję biegowej górskiej przygody.

Cały czas można oczywiście dołączyć do zgłoszonych już zawodników. Zapisy trwają, a wszystkie szczegóły i informacje dostępne są na http://superbieg.pl

Na mecie, jak zwykle, medal i dyplom dla każdego, klasyfikacje open i w kategoriach wiekowych oraz klasyfikacja drużynowa, w pakiecie kolejny biegowy upominek (w zależności od liczby startów w cyklu, np. worek na buty, skarpety biegowe, kubek, chusta – buff, opaski kompresyjne itd.), dla debiutantów koszulka, a dla wszystkich świetna biegowa impreza.

Na mecie czeka również zawsze pasta party i pyszny makaron oraz bufet – meta, w którym można zaspokoić pragnienie i pierwszy głód. Na trasie oczywiście również rozstawione są punkty odżywcze z wodą i napojem izotonicznym. Góry Sowie czekają.

Nie zapominajcie – IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka już 18 czerwca!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*