Kompresja i najwyższa technologia w jednym

Temat kompresji odzieży sportowej znany jest nie od dziś, był już wielokrotnie przedstawiany i wielu z Was posiada nie małą wiedzę w tej kwestii.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie odważy się dzisiaj powiedzieć że kompresja nie działa, ponieważ jej korzystny wpływ został potwierdzony w licznych badaniach przeprowadzonych przez specjalistyczne ośrodki na całym świecie.

Dla przypomnienia, w dwóch słowach kompresja poprawia odpływ żylny, zmniejsza powysiłkowe uszkodzenia mięśni, przyspiesza proces regeneracji powysiłkowej oraz  redukcję kwasu mlekowego, przyczynia się do zwiększonej siły, poprawia wytrzymałość, utlenienie mięśni oraz termoregulację ciała.

hoko2Z całą pewnością w materii kompresji sportowej jest jeszcze wiele faktów do przedstawienia oraz mitów do obalenia, lecz o tym w kolejnym artykule.

Możliwe, że część z Was ma za sobą pewne  doświadczenia z odzieżą kompresyjną. Przestrzegam przed odzieżą kompresyjną produkowaną przez firmy, które wykorzystując obecny trend na rynku na siłę wprowadzają produkty „pseudo kompresyjne” o bardzo niskiej jakości wykonania, nie mające nic wspólnego z prawdziwą odzieżą kompresyjną.

Z całą pewnością do bardzo wąskiej grupy producentów, na których naszym zdaniem warto zwrócić uwagę jest Hiszpańska firma HOKO. Firma HOKO zrodziła się z życiowej pasji  jej twórców poświęconej tekstyliom oraz miłości do sportu i gór.  W jej ofercie znajdziecie szeroką ofertę odzieży kompresyjnej i nie tylko, wykonanej z kompozycji mikrofibry polipropylenowej Dryarn®. Wszystkie produkty są produkowane w 100% na miejscu w Hiszpanii.  Dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom, użytym materiałom i ponadprzeciętnemu wykonaniu firma w ostatnich latach zdominowała swoimi produktami półwysep iberyjski wśród najbardziej wymagających wyczynowych sportowców, jak również entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Odzież HOKO można od zeszłego roku zdobyć u wyłącznego przedstawiciela marki na Europę wschodnią, firmy Sulis Sportswear.

Aktualnie w ofercie można znaleźć szereg produktów w bogatej gamie kolorystycznej.

hoko1

Począwszy od różnej długości spodenek, koszulek, odzieży wierzchniej oraz dodatków niezbędnych do czerpania prawdziwej przyjemności z uprawianego sportu. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane i testowane przy współpracy z profesjonalistami hiszpańskiej sceny biegowej. Ręcznie wykończenie oraz mikrofibra Dryarn® zapewni komfort użytkowania przez wiele lat.

hoko3Czym właściwie wyróżniają się produkty HOKO od tak szerokiej oferty dostępnej aktualnie na rynku ?

Otóż jak to znane przysłowie mówi „Diabeł tkwi w szczegółach”. Zanim powstał pierwszy prototyp produktów HOKO, za cel postawiono sobie znalezienie odpowiedniej bazy materiałowej, która dałaby przyszłym użytkownikom poszukiwany komfort i trwałość użytkowania. Niestety przyjęło się już od wielu lat, iż bazą dla większości mieszanek materiałowych jest znany nam Poliester, który dzięki swojej niskiej cenie i łatwości obróbki jest powszechnie stosowany przy produkcji odzieży sportowej.

Zachęcam Was do sprawdzenia składu materiałów odzieży w jakiej obecnie trenujecie lub w trakcie zakupów w sklepach, gwarantuje że w 99,9 procentach to tani poliester. Niejednokrotnie estetyka wykonania jak i mnogość systemów wymienionych przez producenta dają wrażenie produktów o bardzo wysokiej jakości i innowacyjności.

Niemniej jednak nadal są to produkty wykonane właśnie z poliestru.

Inaczej rzecz się ma w przypadku produktów firmy HOKO, dla której bazą praktycznie wszystkich produktów jest mikrofibra polipropylenowa Dryarn® – innowacyjne mikrowłókna o bardzo dobrych właściwościach. Przede wszystkim materiał jest ultralekki – mniejsza masa przy tej samej wielkości jest podstawową cechą włókna używanego w sporcie.

Wystarczy tylko pomyśleć o himalaistach z dużym obciążeniem lub o kolarzu dla którego ważna jest każda setna sekundy. Można więc powiedzieć, minimalny ciężar, maksymalna wydajność.

Mikrofibra polipropylenowa posiada wysokie właściwości izolacyjne i oddychające.

hoko4Termoizolacyjna charakterystyka tej tkaniny jest unikalna, tworząc barierę transpiracji, która działa jako izolacja przed wnikaniem wilgoci, równocześnie przenosząc ją na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i ciepła w miesiącach zimowych oraz świeża i sucha latem.

Dryarn ® nie tworzy żadnych  nieprzyjemnych zapachów spowodowanych rozprzestrzenianiem flory bakteryjnej (mikroorganizmy), które mają tendencję do rozwoju w wilgotnych częściami odzieży  – jest higieniczny (hipoalergiczny i bakteriostatyczny).

Włókna te są wyjątkowo odporne na częste pranie w nawet w obecności ciemnych i jasnych tkanin kolorowych. Jest odporny na przetarcia, pęknięcia, ekspozycje na światło i ciepło bez zmiany jego właściwości.

Odczucia kontaktu ze skórą są niewiarygodnie, przyjemny aksamitny dotyk,  trudny do opisania – trzeba spróbować. Mikrofibra polipropylenowa Dryarn® znacznie przewyższa własności poliestrów co przedstawia poniższa tabela.

hoko5

Obiecuję pochwalić się wiedzą firmy HOKO zdobytą dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży w kolejnych artykułach z tej serii.

www.sulis.com.pl

hoko6

Post navigation

2 komentarze

  • Nie wiem, na ile jest to sponsorowany artykuł, ale trzeba przyznać, że odzież się sprawdza i ja także sobie dokupię brakujące elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te