Jak się ubrać w góry? - BiegiGorskie.pl

Jak się ubrać w góry?

Jeśli pierwsza wyprawa w góry dopiero przed Tobą, poświęć chwilę na zdobycie informacji na temat wymaganego wyposażenia. Mowa nie tylko o butach i sprzęcie technicznym, ale też garderobie. Odpowiednia kurtka i spodnie trekkingowe to podstawa, którą trzeba mieć na taki wyjazd. Dlaczego jest to tak ważne? Czym powinna charakteryzować się odzież trekkingowa?

Góry to bardzo wymagający kierunek. Pogoda w tym regionie wyróżnia się dużą nieprzewidywalnością. Konsekwencje nieprzygotowania do takich warunków mogą być niestety niebezpieczne. Zabranie do plecaka odzieży sportowej to absolutna podstawa. Jednocześnie powinna być to odzież wyróżniająca się parametrami, które zapewnią nam komfort. Do odzieży, na którą warto zwrócić uwagę, należą między innymi kurtki Milo. Nie można przy tym zapomnieć o spodniach trekkingowych, które są drugim najważniejszym elementem każdego stroju. Podpowiadamy, jak dobrać garderobę, aby piesze wędrówki po górach kojarzyły się wyłącznie z czymś miłym.

Idealna kurtka w góry – na co zwrócić uwagę?

Góry dają bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o kwestię aktywności, które można tu uprawiać. Przygotowanie sprzętu sportowego to tylko jeden z etapów planowania udanego urlopu w górach. Obowiązkowy jest również przegląd garderoby. Nie bez powodu mówi się, że idąc w góry, należy ubrać się na cebulkę. Jedną z najważniejszych warstw jest warstwa wierzchnia, czyli kurtka. Dlaczego? Gdyż to właśnie od niej zależy w dużej mierze komfort całej wędrówki. Poruszanie się po górach wiąże się z przebywaniem w bardzo zmiennych warunkach pogodowych. Wysokiej jakości odzież sportową oferuje firma Milo. Kurtki te https://www.campingshop.pl/milo/kurtki charakteryzują się przede wszystkim nieprzemakalnością. Wynika to z zastosowanie odpowiedniej membrany, która jest w stanie zapewnić komfort nawet podczas deszczu. Dodatkowo dzięki systemom wentylacji, umożliwiającym swobodny przepływ powietrza, są bardzo przewiewne. Warto zwrócić także uwagę na to, ile waży dana kurtka. Te zabierane w góry im są lżejsze, tym lepiej. Szczególnie jeśli planujemy długie wędrówki.

Jakie spodnie trekkingowe sprawdzą się w górach?

Niestety zwykłe spodnie dresowe, pomimo swej wygody, nie są najlepszym wyborem na wyprawę w góry. Dużo lepszym rozwiązaniem są trekkingowe spodnie Milo. Na czym polega ich przewaga? Otóż nieodpowiednie spodnie mogą być przyczyną dużego dyskomfortu podczas wędrówki po górach. Kluczowa jest możliwość skutecznego odprowadzania nadmiaru ciepła i wilgoci. Spodnie trekkingowe Milo https://www.campingshop.pl/milo/spodnie pozwolą komfortowo przejść każdą górską trasę. Nie przepuszczają wiatru i nie nasiąkają wodą jak ich bawełniane odpowiedniki. Co więcej, powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością i takie właśnie są modele firmy Milo. Spodnie https://www.campingshop.pl/milo/spodnie to najlepszy wybór w tej kategorii.

Kompletując odzież w góry, pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma ona zapewniać komfort wędrówki, ale też bezpieczeństwo.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*