Dare 2b ubiera polskich reprezentantów - BiegiGorskie.pl

Dare 2b ubiera polskich reprezentantów

Ponad sześćdziesięciu polskich sportowców weźmie udział w 28. Zimowej Uniwersjadzie, która odbędzie się 29 stycznia – 8 lutego w Ałmatach. Do Kazachstanu polecą m.in. medaliści sprzed dwóch lat czy olimpijczycy z Soczi.

Zimowe Uniwersjady, w których rywalizują studenci z całego świata, rozgrywane są od 1960 roku. Dotąd odbyło się ich 27. Tegoroczna jest dopiero szóstą, która rozegra się poza Europą. Polscy sportowcy zdobyli dotąd 159 medali: 47 złotych, 56 srebrnych i 56 brązowych. Najlepsza dla polskiej ekipy była Uniwersjada w 2013 roku we włoskim Trydencie, skąd biało-czerwoni przywieźli 23 krążki.

uni1

W Uniwersjadzie w Ałmatach udział weźmie ponad dwa tysiące sportowców z ponad sześćdziesięciu krajów świata. Będą oni rywalizować w dwunastu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie dowolnym, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, short tracku, skokach narciarskich i snowboardzie. Biało-czerwoni wystąpią w dziewięciu dyscyplinach.

Reprezentanci Polski to studenci 18 polskich i jednej zagranicznej uczelni. Największą liczbą zawodników może pochwalić się Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, skąd wywodzi się ponad trzydziestu członków akademickiej ekipy.

Polskich sportowców na XXVIII Zimową Uniwersjadę ubiera marka Dare 2b, która specjalizuje się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych: narciarzy, snowboardzistów i wszystkich, którym zima nie przeszkadza w uprawianiu aktywności. O zaletach marki przekonali się już członkowie akademickiej reprezentacji Polski na XXVII Zimową Uniwersjadę (Strbske Pleso / Granada) w 2015 roku oraz najlepsi polscy studenci-sportowcy podczas XXVIII Letniej Uniwersjady w Gwangju. W wyniku po raz kolejny podpisanej umowy o współpracy między AZS a Dare 2b w 2017 roku zalety profesjonalnego sprzętu poznają uczestnicy Zimowej Uniwersjady 2017 w kazachskim Ałmaty.

Wyjazd na Uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest Polpharma – lider polskiego rynku farmaceutycznego i kluczowy polski inwestor w Kazachstanie. Partnerem jest marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronami medialnymi reprezentacji są Onet.pl i Przegląd Sportowy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej akademickiej reprezentacji Polski (uniwersjada.pl), oficjalnym profilu w portalu Facebook (facebook.com/PolUniTeam) i w portalu Twitter (twitter.com/PolUniTeam).

dare2blogo
image-29087
Dare 2b to brytyjska marka, która charakteryzuje się specjalistycznym przeznaczeniem odzieży dla miłośników sportów zimowych, narciarzy, snowboardzistów, kolarzy, biegaczy. To produkty wysokiej jakości o technicznym wzornictwie i doskonałym komforcie noszenia. Wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów oraz technologii rozwijanych przez firmę, oferowane są jednak w przystępnych cenach. Produkty Dare 2b powstają przy ścisłej współpracy ze sportowcami z Dare 2b Team – reprezentującymi różne dyscypliny sportu.

https://www.sklep-dare2b.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*