Outdoorowy Garmin Tactix - BiegiGorskie.pl

Outdoorowy Garmin Tactix

Garmin Tactix outdoorowy zegarek sportowy na trudny teren [Przegląd funkcji]

Firma Garmin, oprócz szeregu klasycznych zegarków sportowych, w swojej ofercie posiada także serię zegarków Tactix. Ich zadaniem jest pomóc użytkownikowi przebyć trudny teren w optymalnym czasie, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Czy rzeczywiście nowy Garmin Tactix Delta spełnia to zadanie?

Nawiguj, jak nigdy wcześniej

Zegarek sportowy Garmin Tactix został wyposażony w moduł GPS, obsługujący dodatkowo systemy GLONASS i GALILEO. Precyzyjna nawigacja, krok po kroku prowadzi użytkownika po kolejnych zakrętach i zwrotach, w razie potrzeby oferując także powrót. Dzięki funkcji Trendline, możliwe stało się prowadzenie do celu alternatywnymi drogami. Wbudowane mapy topograficzne Europy oraz mapy stoków narciarskich pozwalają na odnalezienie drogi w wielu miejscach na świecie.

https://www.abcgps.pl/garmin-tactix

Nowy zegarek Tactix obsługuje funkcję ClimbPro, która ułatwia szybkie pokonywanie wzniesień i przewyższeń. Wspiera także komplet czujników ABC, które wspomagają tradycyjną nawigację GPS.

Wszystkie te rozwiązania znajdą zastosowanie nie tylko w terenie płaskim, ale przede wszystkim w górach. W wymagającym terenie często odnalezienie prawidłowej trasy jest trudne, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dlatego przed wyruszeniem w podróż warto wyposażyć się w solidne wsparcie.

Wybór miłośników survivalu

Garmin Tactix Delta to idealny wybór także dla miłośników obozów przetrwania. Urządzenie jest kompatybilne z noktowizorem, a także obsługuje dwa formaty wyliczania położenia – uniwersalny UTM i wojskowy MGRS. Stąd często ten model jest opisywany jako zegarek wojskowy z funkcjami sportowymi.

https://www.abcgps.pl/zegarki-wojskowe

Dodatkowo, nawigacja została poszerzona o możliwość zapisu wybranych punktów geostrategicznych, które mogą być wykorzystywane, jako odniesienie dla ustalania drogi do celu.

Wytrzymała bateria

Miłośnicy dalekich wycieczek terenowych z pewnością docenią mocną baterię, która jest w stanie zasilać zegarek w trybie GPS do 120 godzin. Dodatkowo, producent wyposażył pulsometr w tryb wycieczki, który pozwala korzystać z nawigacji GPS oraz map topograficznych przez kilkadziesiąt dni przy minimalnym zużyciu energii. Jako zwykły zegarek, urządzenie działa do 21 dni.

Model Tactix Delta występuje również w wersji zasilanej dodatkowo baterią słoneczną (Garmin Tactix Delta Solar), która wydłuża czas jego działania od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od wybranego trybu.

https://www.abcgps.pl/garmin-tactix-delta-solar

Tak pojemna bateria jest w stanie wytrzymać każdą wyprawę i nawet najdłuższy, górski trekking.

Funkcje sportowe

Jak na zegarek firmy Garmin przystało, także w tym modelu nie mogło zabraknąć zaawansowanych funkcji sportowych.
Oprócz pomiaru tętna, urządzenie wspiera wiele profili dyscyplin sportowych, od biegania przełajowego, przez jazdę na rowerze i wędrówki, po narciarstwo. Statystyki efektywności, które wyświetlają się po każdym treningu odzwierciedlają zmiany, jakie zachodzą w kondycji sportowca, a wbudowany pulsoksymetr pomaga śledzić adaptację organizmu do treningu na wysokości.

Technologia PacePro, znana z topowych zegarków Forerunner i Fenix, ułatwia obranie odpowiedniej taktyki podczas wyścigu poprzez śledzenie korelacji założonego tempa i czasu marszu lub biegu.

Gamin Tactix to seria zegarków przeznaczona dla osób, które aktywność wiążą z przebywaniem na wolnym powietrzu. Te modele posiadają wiele funkcji ułatwiających poruszanie się w trudnym, górskim terenie, a także szereg opcji wspierających zwiększenie efektywności treningów.

Połączenie tego z wytrzymałym akumulatorem i solidną konstrukcją, spełniającą normy wojskowe sprawia, że zegarki Tactix to idealni kompani na każdą wyprawę.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*