Garmin Vivoactive - czy sprawdzi się ... - BiegiGorskie.pl

Garmin Vivoactive – czy sprawdzi się …

Garmin Vivoactive – czy sprawdzi się na górskich szlakach?

Zegarki z serii Garmin Vivoactive wypełniają lukę, jaka oddziela typowe smartwatche od pulsometrów dla zaawansowanych sportowców. To solidnie wykonane urządzenia, które producent wyposażył w rozbudowane funkcje sportowe, wspierające rozwój formy. Dzięki nowemu Garmin Vivoactive 4, przygotowanie do wybranego biegu, zarówno miejskiego, jak i górskiego, staje się łatwiejsze.

Statystyki i monitoring zdrowia

Zegarek Vivoactive zbiera na bieżąco dane dotyczące pulsu, poziomu stresu i częstotliwości oddechów. Dzięki wbudowanej funkcji Body Battery, użytkownik jest w stanie ocenić, czy już wystarczająco zregenerował się po ostatnim wysiłku, a także, kiedy przypada dla niego optymalna pora na trening i wypoczynek.

Aktywne kobiety z pewnością docenią moduł śledzenia cyklu menstruacyjnego, który zbiera informacje na temat symptomów oraz dat i podpowiada, kiedy będzie trzeba przygotować się na luźniejsze treningi.

Firma Garmin zadbała, aby także w tym modelu pojawiła się możliwość zaawansowanego monitorowania snu, z uwzględnieniem podziału na fazy snu płytkiego, głębokiego oraz REM i ich długość. Dzięki temu możliwa jest ocena relacji ilości do jakości odpoczynku.

Miłośnicy sportów górskich skorzystają z wbudowanego pulsoksymetru, jaki oferuje nowa wersja czujnika tętna, Elevate 3.0. Pozwala on na zmierzenie poziomu wysycenia krwi tlenem, co przekłada się w bezpośredni sposób na stopień aklimatyzacji ciała użytkownika do wysiłku na znacznej wysokości.

Rozwiązania dla sportowców

Nowy Garmin Vivoactive 4 wspiera ponad 20 dyscyplin sportowych, zarówno przeznaczonych do uprawiania na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Precyzyjny moduł GPS, ze wsparciem dla GLONASS i GALILEO oferuje dokładny ślad trasy, pomiar dystansu i prędkości. Z kolei monitorowanie godziny wschodu i zachodu słońca oraz czujnik ABC sprawdzi się w górach, kiedy kluczowe staje się pokonanie trasy w określonym czasie.

Treningi wytrzymałościowe oraz siłowe wspiera aplikacja, wyświetlająca przykładowe ćwiczenia wraz ze sposobem ich poprawnego wykonania. Dzięki temu, użytkownik nie musi się już martwić, jak wykonywać pompki lub martwy ciąg. Dostęp do aplikacji Garmin Connect pozwala pobrać dodatkowe animacje.

Opcja Garmin Coach ułatwia przygotowanie kondycyjne i siłowe do biegu na wybranym dystansie, a gdyby jej możliwości nie były wystarczające, Vivoactive 4 dopuszcza wgranie własnych planów treningowych. Dzięki temu prościej jest przygotować indywidualny plan ćwiczeń, który przybliży użytkownika do wymarzonego celu. Zegarek można także wykorzystać, jako partnera treningowego tam, gdzie nie ma dostępu do specjalistycznego sprzętu.

Stworzony, aby wytrzymać

Czas działania baterii w trybie zegarka to aż 8 dni. Przy włączonym module GPS oraz odtwarzaczem muzyki, żywotność ogniwa ulega skróceniu do 6 godzin. To wystarczająco dużo, aby pulsometr towarzyszył użytkownikowi podczas wycieczki biegowej, a także prowadził go po nieznanych szlakach.

Garmin Vivoactive bez problemu wytrzyma każdą wyprawę. Ramka została wykonana ze stali nierdzewnej, a koperta z polimeru wzmacnianego włóknem szklanym. Wyświetlacz zabezpiecza warstwa szkła Gorilla Glass 3. Urządzenie jest wodoodporne do głębokości 50 metrów.

Model Vivoactive 4 od amerykańskiej firmy Garmin to dobry i uniwersalny wybór dla początkujących oraz średnio zaawansowanych sportowców, którzy chcą połączyć bogactwo możliwości ze stylem. Duża część rozwiązań, jak pulsoksymetr, zaawansowanie konfigurowanie własnych treningów czy wreszcie wytrzymała konstrukcja, mogą znaleźć zastosowanie w codzienności miłośników trekkingu i biegów górskich.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*