Garmin Venu Sq - niedrogi zegarek dla początkujących - BiegiGorskie.pl

Garmin Venu Sq – niedrogi zegarek dla początkujących

Firma Garmin, kilka miesięcy temu, zaprezentowała następcę eleganckiego smartwatcha dla początkujących sportowców – Garmin Venu. Nowy, odświeżony model nosi nazwę Venu Sq. Na jakie wsparcie mogą liczyć biegacze tym razem i czy odnowiona wersja sprawdzi się podczas aktywności wykonywanej w górach?

Monitorowanie zdrowia, kondycji i samopoczucia.

Zegarek Garmin Venu Sq oferuje szerokie możliwości śledzenia zmian, jakie zachodzą w kondycji użytkownika, a także monitorowania jego stanu zdrowia. Wbudowana funkcja Body Battery pozwala znaleźć najlepszy czas na trening i odpoczynek.

Pulsometr został wyposażony w nowy czujnik tętna, Elevate 3.0, który wspiera m. in. pomiar wysycenia krwi tlenem. Ta opcja jest szczególnie przydatna podczas treningu realizowanego na wysokości, ponieważ pozwala ocenić stopień aklimatyzacji organizmu do pracy na wysokości. Rozwiązanie docenią zarówno sportowcy, jak i miłośnicy trekkingu górskiego.

Algorytmy urządzenia mierzą także częstotliwość oddechu, poziom stresu oraz nawodnienie organizmu. Dzięki temu możliwa jest obserwacja reakcji ciała na obciążenie obowiązkami i wysiłek fizyczny. W uspokojeniu nerwów pomocny może okazać się program świadomego oddychania, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez proste ćwiczenia relaksacyjne.

Funkcje sportowe

Model Garmin Venu Sq obsługuje ponad 20 profili zróżnicowanych dyscyplin sportowych – od biegania, przez jogę, trening siłowy aż po pływanie. Każdą aktywność można indywidualnie skonfigurować wybierając dane, które mają się wyświetlać podczas treningu.

Dodatkowo, użytkownik może wybierać gotowe plany treningowe ułożone dla jogi, treningu siłowego, wytrzymałościowego oraz ćwiczeń pilates. Dzięki aplikacji Garmin Coach, biegacz otrzymuje wskazówki i porady, które pomogą mu przygotować się do biegu na wybranym dystansie, od 5 kilometrów do półmaratonu.

Nowy Garmin pomoże nie tylko przeprowadzić zasadniczy trening biegowy, ale także zadbać o siłę i wytrzymałość mięśniową dzięki wsparciu dla innych dyscyplin. Z jego pomocą można przeprowadzić treningi, które przygotują organizm zarówno do biegów asfaltowych, jak i tras górskich i ultramaratonów. Wbudowany moduł GPS ze wsparciem dla GLONASS i GALILEO oferuje dokładny pomiar odległości, tempa marszu lub biegu i precyzyjne śledzenie trasy.

Bądź w kontakcie ze światem

Producent zadbał o to, aby smartwatch Venu Sq oferował kompleksowy pakiet komunikacji ze światem. Oprócz standardowego już odbierania maili, wiadomości, komunikatów i alertów, zegarek został wyposażony w system ostrzegania.
W przypadku wykrycia podczas aktywności na zewnątrz zdarzenia, które może zagrozić życiu lub zdrowiu użytkownika, jak np. upadek, urządzenia automatycznie wysyła sygnał alarmowy na zapamiętane numery telefonów. To funkcja, która może okazać się niezwykle przydatna w górach, zarówno podczas uprawiania sportu, jak i zwykłego trekkingu.

Wytrzymała konstrukcja

Zegarek Venu Sq wykonany został z anodyzowanego aluminium oraz wytrzymałego tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Wyświetlacz chroni warstwa szkła Gorilla Glass, która zabezpiecza ekran przed uderzeniami i zarysowaniami o ostre przedmioty.

Pulsometr jest wodoszczelny do głębokości 50 metrów, więc bez obaw możemy maszerować z nim w deszczu, a nawet pływać w basenie.

Komfort użytkowania urządzenia zwiększa niezwykle niska waga. Masa niespełna 40 gram pozwala zapomnieć o tym, że użytkownik nosi czasomierz na nadgarstku.
Garmin Venu Sq oraz wersja z muzyką Garmin Venu Sq Music to uniwersalny zegarek sportowy, który sprawdzi się podczas każdej formy aktywności. Wyposażony w bogaty pakiet funkcji treningowych i prozdrowotnych, będzie pomocny zarówno na nizinach, jak i w górach. Skorzystają z niego przede wszystkim osoby początkujące, które nie wymagają od sprzętu zaawansowanych funkcji.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*