Coraz bliżej do MP Skyrunning Ultra - BiegiGorskie.pl

Coraz bliżej do MP Skyrunning Ultra

Już za niespełna dwa tygodnie, po raz kolejny w Bieszczadach odbędą się Mistrzostwa Skyrunning Polska na 50 kilometrowym dystansie Ultra.

Po znakomitych przyjęciach selektywnej, nieoczekiwanej jak na Bieszczady skyrunningowej trasy Rzeźnika Sky to właśnie tutaj w trakcie VII Festiwalu Biegu Rzeźnika odbędą się ponownie zawody rangi Mistrzowskiej i pierwszy tego sezonu bieg z cyklu Pucharu Polski Skyrunning.

Foto: Robert Faron – Mistrz Skyrunning Ultra z 2019 roku (Foto Ultra Lovers Jacek Deneka)

W tym roku ze względów na ciągle funkcjonujące obostrzenia “covidowe” cały Festiwal Biegu Rzeźnika trwać będzie aż 9 dni (od 28 maja do 5 czerwca) a zawodnicy w poszczególnych biegach festiwalowych będą startowali na wybranych dystansach razem, codziennie w ustalonych przez siebie dniach.

Foto: Podium Rzeźnika Sky 2019 – 1. B.Gorczyca, 2. P.Gutt, 3. R. Faron (Foto Ultra Lovers Jacek Deneka)

Inaczej będzie jedynie w przypadku Mistrzostw Skyrunning Ultra.

Tutaj organizator, z oczywistych względów przewiduje bardziej bezpośrednią rywalizację, która odbędzie się jednego dnia – tj. w czwartek 3 czerwca, w Święto Bożego Ciała – start o godzinie 7:00.

Pomimo że dystans pokonywać można codziennie, to tylko w ten dzień jest to wyścig o Mistrzostwo Polski w Skyrunningu.

Foto: Podium Rzeźnika Sky 2019 – 1. M.Łączak, 2. E.Majer, 3. A.Kącka (Foto Ultra Lovers Jacek Deneka)

I to właśnie w ramach tego czwartkowego biegu wyłonieni zostaną medaliści tej najbardziej wymagającej odmiany biegów górskich czyli skyrunning.

Inni spośród Was, którzy nie będą chcieli rywalizować w ramach Mistrzostw Polski oczywiście będą mogli pobiegać na tej trasie i będą sklasyfikowani – jednak już poza Mistrzostwami.

Zapraszamy w Bieszczady… nie tylko na Rzeźnika Sky – zapisy trwają:

https://www.biegrzeznika.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*