Za nami Jurathlon 2022r. - BiegiGorskie.pl

Za nami Jurathlon 2022r.

W zeszłą niedzielę odbył się Jurathlon (organizowany przez @ActiveJura), trzecia odsłona biegowej imprezy, która z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Tym razem biegacze do wyboru mieli trzy wymagające, ale i malownicze trasy: Pod Lechworem 25, Przed Dziadową Skałę 15, Wokół Cydzownika 6. Rywalizacja była zacięta.

Wśród uczestników pojawiła się m.in. Patrycja Bereznowska, która z czasem 2h08m wygrała najdłuższy bieg. W kat M na najwyższym podium zameldował się Mateusz Grzanka z Zawiercia (1:43:52). Pozostałe biegi zwyciężyli Tamara Koczur (Myszków, 1:25:13), Daniel Dulski (Brenna, 1:03:02), Katarzyna Bandulet (Kobyłka, 30:59), Łukasz Sokół (Tychy, 23:44), który pobił rekord trasy.

Poziom sportowy w tym roku był naprawdę wysoki. Oprócz biegów na uczestników czekało sporo atrakcji, a przede wszystkim relaksu. Do tego było sporo miejsca na pięknej polanie w Piasecznie (gm. Kroczyce).

Nie zabrakło też strefy gastro, w której królowały tradycyjne jurajskie prażonki (przygotowywane przez niezastąpioną i lokalną Szlachtę Skarżycką).

Kolejna edycja planowana jest za rok 23-go lipca 2023 r.

ActiveJura

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*