Roman Ficek wygrywa Tatra Fest Bieg - BiegiGorskie.pl

Roman Ficek wygrywa Tatra Fest Bieg

Skrócone z powodu załamania pogody Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra okazały się sporym wyzwaniem dla zawodników. „W czerwcu biegałam w Dolomitach, ale uważam, że dzisiejsza trasa była dużo trudniejsza technicznie” – mówiła Natalia Tomasiak, pierwsza kobieta na mecie.

Tytuł mistrza po raz kolejny wywalczył Roman Ficek. Niepewny swojej formy po niedawnych problemach ze zdrowiem zdominował stawkę, meldując się z powrotem w Zakopanem po 8 godzinach i 31 minutach. „Konkretna trasa i konkretny bieg. Prawdziwy Skyrunning w Polsce i jedyne góry do takiego biegania. Całym sercem mogę polecić ten bieg komuś, kto lubi wyzwania i prawdziwe bieganie górskie” – mówił, gdy już złapał nieco tchu.

Znacząco pogarszające się warunki pogodowe i troska o bezpieczeństwo zmusiły organizatorów do skrócenia biegu. Poza czołówką, która wyprzedziła załamanie, zawodnicy zostali sklasyfikowani według czasów na punkcie przy Schronisku na Hali Ornak. Dzięki temu ograniczono liczbę zawodników, którzy raz jeszcze wbiegali na tatrzańskie szczyty.

Ostatecznie podium w klasyfikacji męskiej wyglądało następująco:
1. Roman Ficek 8:31:05
2. Robert Faron 9:02:37
3. Aleksander Badowski 9:22:07

Z kolei wśród pań najwyższe lokaty zgarnęły:
1. Natalia Tomasiak 10:40:14
2. Małgorzata Moczulska 11:09:29
3. Natalia Paulina Barosz 11:21:21

Pełne wyniki Tatra Fest Bieg 2022: https://www.bgtimesport.pl/online/open/zaw_id/564/bieg/TFB

Aleksander Badowski nie krył, że za jego sukcesem stało przygotowanie do specyficznych tatrzańskich trudności. „Przygotowując się, spędziłem tu trzy tygodnie w lipcu, a teraz jeszcze dwa tygodnie przed samym biegiem, także bieganie po Tatrach nie jest mi obce. Wiedziałem, na co się piszę oraz z czym będę się zmagać” – mówił po biegu.

Wypowiedzi zawodników i relacje zdjęciowe można śledzić na Facebooku Tatra Fest Bieg: https://www.facebook.com/tatrafestbieg oraz https://www.instagram.com/tatrafestbieg/

Na kanale YouTube Tatrzańskiego Parku Narodowego można nadal oglądać przygotowaną dla Tatra Fest prelekcję dotyczącą etycznego zachowania w górach:

Głównym partnerem technicznym tegorocznej edycji była marka Dynafit. Impreza została realizowana pod patronatem honorowym i przy wsparciu Gminy Miasta Zakopane. Bieg był wspierany również przez: AnnaVena Dream, Attiq, Agap, Poltrax, Lech Free, Ale, Nikwax, Lhotse, Aqua Park Zakopane, Jules, Magnesia, Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej, PKL Kasprowy Wierch, Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak, Gugu Park, Compex, Fitcast, Camp Olimp, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Województwo Małopolskie.

Patronat medialny TFB objęło: Portal BiegiGorskie.pl, Radio Eska, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, Kwartalnik Taternik, Outdoor Magazyn, Wspinanie.pl, Tatromaniak, Magazyn Na Szczycie, Magazyn Góry oraz UltraWomen.pl.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*