Pomerania Winter Challenge - BiegiGorskie.pl

Pomerania Winter Challenge

To było prawdziwe zimowe wyzwanie! Miniona Niedziela odbyła się pod hasłem pierwszych w tym sezonie na Pomorzu zawodów biegowych POMERANIA WINTER CHALLENGE w malowniczej kaszubskiej gminie Przywidz w Powiecie Gdańskim.

Jeszcze w Sobotę przed zawodami nikt nie spodziewał się, że w Niedzielę rano wyruszy na trasę zasypaną świeżym śniegiem ze startu na stoku narciarskim Zielona Brama. Intensywne nocne opady śniegu sprawiły, że zawody zamieniły się w prawdziwą walkę o przetrwanie a niemal każdy zbieg wyglądał jak jedna wielka ślizgawka. W tych arcytrudnych warunkach trudno mówić o wyśrubowaniu dobrego czasu lecz tutaj ważniejsza była technika i płynność, które pozwalały na uzyskanie dobrych lokat.

Koronny dystans aż 40km wygrał świetnie dysponowany Adrian Kępka („RMTteamPRO”) przed Michałem Sitarkiem („KB Sobótka”) i Dariuszem Rudnickim („Projekt 1000UP”). Pośród kobiet śnieżno-błotną trasę najszybciej pokonała Aleksandra Jakubiec („Mamy to/Navimart Run”) a podium uzupełniły: Natalia Gruchała („Harpagan Gdańsk”) i Karolina Chorąży („Biegolas Koszalin”).

Wcale lepszych warunków nie mieli biegacze ze średniego dystansu tj. 20km – błoto, piach i topniejący śnieg oraz znacznie większa liczba rywali. Tutaj zwycięzcą okazał się Robert Sadowski przed Adamem Lewna z („UKS Ekonomik Maratończyk Lębork/Domesta”) i Pawłem Walczakiem. U kobiet najlepsza była Emilia Sokołowska a podium tego dystansu uzupełniły: Weronika Wojnarowska i Anita Bonisława (CityMotors Team/Reaktywuj się w maratonie).

Ostatni, najbardziej popularny dystans u amatorów to 10km. Na tym dystansie zwyciężył Damian Wnuk przed Krzysztofem Mierzwą („Ustaw się na bieganie w Gdańsku) a podium dopełnia Krzysztof Baranowski. Cieszy także duża frekwencja pośród kobiet, gdzie najlepszą uczestniczką 10km dystansu okazała się Katarzyna Wrotecka („Stajniak Team”). Drugie miejsce przypadło Martynie Waśniewskiej („Kluge Team”) a trzecie Magdzie Iwanowicz.

Dzięki Arenie Przywidz, gdzie zlokalizowana została baza zawodów, biegacze mogli skorzystać z szatni, przebieralni i pryszniców a także posilić się przygotowanym gorącym posiłkiem. Z kolei o posiłki i ciepłe napoje na bufetach zadbali: Piekarnia-Cukiernia Paweł Kropidłowski Liniewo oraz Zielona Brama Przywidz. Uczestnicy dostali dość bogaty pakiet startowy gdzie czekała na nich zimowa chusta wielofunkcyjna, żel energetyczny od B-PACK Aronpharma, piwo Lech Free czy wegański batonik od Bombus Energy.

Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom i już dzisiaj zaprasza na letnią edycję SUMMER TRAIL w Lęborku 25.02.2023.

Pozostałe wyniki w linku: https://tiny.pl/wkwv8

Nie bez powodów gmina Przywidz nazywana jest przez biegaczy i kolarzy perłą Kaszub. To właśnie tutaj mamy jeden z najdłuższych wyciągów narciarskich, liczne jeziora i mocno pofałdowany teren, który swoim urokiem zachwycił nie jednego turystę. Powszechnie wiadomo, że zima na Kaszubach trwa dłużej i jest bardziej intensywna niż w mocno zurbanizowanym Trójmieście. Organizator POMERANIA WINTER CHALLENGE wybierający tereny malowniczej gminy Przywidz liczył na prawdziwą zimową aurę, która jak widać nagle nawiedziła Pomorze. Sielskie tereny, dzikość natury i bardzo niska urbanizacja to zalety gminy Przywidz – miejsca idealnego na wypoczynek zimą i latem.

Już dziś organizator zaprasza wszystkich kolarzy za miesiąc 26.03.2023 na pierwszą edycję corocznego cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton do Szemudu.

SPONSORZY WYDARZENIA:
MH AUTOMATYKA, GMINA PRZYWIDZ, ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH KREFTA, BOMBUS ENERGY, ARONPHARMA, PALARNIA MAŁA CZARNA, KAYMAQ, LECH FREE, RAMIRENT, BLIZ POLSKA, NATA, NITECORE, POMORSKIE ZRZESZENIE LZS, ZIELONA BRAMA PRZYWIDZ, PIERANIA CUKIERNIA PAWEŁ KROPIDŁOWSKI LINIEWO

KALENDARZ POZOSTAŁYCH IMPREZ ORGANIZATORA:

1. Pomerania Summer Trail
– 25.06.2023 Niedziela (Lębork)

2. Pomerania Ultra Trail
– 14.10.2022 Sobota (Luzino)

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*