Emocjonująca Dycha Pod Krokwią - BiegiGorskie.pl

Emocjonująca Dycha Pod Krokwią

W efektownej wieczornej scenerii w piątek 30 września przeprowadzona została 2. edycja biegu „Dycha Pod Krokwią”. Uczestnikom przyszło pokonywać trasami Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem dystans 10 kilometrów, który łącząc bieg po terenie płaskim z elementami przełajowymi okazał się sporym wyzwaniem.

– Nie dziwi mnie to, że do biegu przystąpiło tak spore grono zawodników i to właściwie z całej Polski. Ponownie było to o tyle fajne wydarzenie, bo dające możliwość startu zarówno biegaczom bardziej zaawansowanym, jak i traktującym tę formę aktywności typowo amatorsko. Każdy mógł pokonać trasę w swoim tempie, choć obecność tych mocniejszych biegaczy stanowiła oczywiście dodatkową mobilizację – podkreślał Marcin Rzeszótko, utytułowany mistrz w biegach górskich, który jako ambasador wydarzenia dał sygnał do startu, a już na finiszu gratulował kolejnym uczestnikom osiągającym metę.

Bieg „Dycha Pod Krokwią” zaplanowany został przez organizujące go Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” jako bieg płaski z elementami przełajowymi, a znacząca większość trasy o łącznej długości blisko 10 km poprowadziła odcinkami asfaltowymi. Uczestnikom pokonywać przyszło oświetlone pętle na nowoczesnych trasach COS-OPO w Zakopanem, ze startem i metą zlokalizowanymi w malowniczej okolicy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew.

Najszybciej z dystansem poradził sobie Robert Świecak ze Zwoli Poduchownej, który finiszował z czasem 37:16,0 sek. Na podium załapali się również: Mateusz Krawiecki z Iławy (38:02,4 sek.) i Robert Jachymiak z Nowego Targu (38:20,1 sek.). W rywalizacji open kobiet ze zwycięstwa cieszyła się Iwona Kąś z Krakowa (44:37,8 sek.), wyprzedzając Agnieszkę Wysocką z Czechowic-Dziedzic (50:29,6 sek.) oraz Edytę Dobrenko z Rybnika (50:50,7 sek.). Wyłoniono także najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych, którymi zostali: Wioleta Pawlak (Piekielnik, K20), Paulina Trzewikowska (Łódź, K30), Anna Gąsienica-Roj (Zakopane, K40 + Najlepsza Zakopianka), Karim Abu Nahia (Toruń, M20), Piotr Głowacki (Zakopane, M30 + Najlepszy Zakopiańczyk), Krzysztof Orzeł (Węgrzce Wielkie, M40), Dawid Atanasow (Nowy Targ, M50).

Wydarzenie pod Tatrami dofinansowane zostało przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego przeprowadzenie pozwoliło na zrealizowanie istotnych założeń, jak popularyzacja biegów jako prozdrowotnej formy spędzania czasu, promocja walorów krajobrazowych regionów oraz propagowanie infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu.

Wszyscy uczestnicy, niemal bez wyjątku zadowoleni z zaliczenia emocjonującego biegu, otrzymywali na mecie okolicznościowe medale. Przygotowano ponadto pakiety startowe z dedykowanymi koszulkami. Nie zabrakło rzecz jasna pucharów dla najlepszych oraz licznych upominków rzeczowych i nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych.

Bieg zorganizowany został przy partnerskim udziale COS-OPO w Zakopanem oraz sponsorskim wsparciu strategicznym firm: Blachotrapez, Revolt Energy, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia i Carolina Toyota Bielsko. Partnerami byli: Talmet, Nutrend, Red Bull, Skitourowe Beskidy, Ciuchcia Zakopiańska oraz Miasto Zakopane. Medialną pieczę sprawowały serwisy: Bieganie.pl, Biegigorskie.pl, Podhale24.pl oraz SportoweBeskidy.pl.

autor: Piotr Staroń/Staronphoto

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*