Parasem 25-26.02.2017 w Beskidach - BiegiGorskie.pl

Parasem 25-26.02.2017 w Beskidach

O co chodzi?
Jest to impreza pełna zabawy, ciekawych wykładów, wyrzucania zapasów, dobrej muzyki i masy dziwactw, które poznacie tylko i wyłącznie w tym miejscu. Zaplanuj wolne i przyjedź w Beskidy.

Nasze spotkanie to przede wszystkim okazja, by przećwiczyć użycie spadochronu zapasowego i sprawdzić jego działanie. Jest to także okazja, by spotkać się z kolegami z kursu, wycieczek, ekspedycji oraz poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Ponieważ wywietrzenie zapasów wymaga czasu przygotowaliśmy szereg wykładów, prezentacji i warsztatów. Dla instruktorów paraglidingu jest to okazja do odbycia obowiązkowych wykładów na przedłużenie dwuletniej licencji instruktorskiej.

Gdzie?
Wyrzucanie spadochronów zapasowych tradycyjnie odbędzie się na El Speedo tyrolce koło restauracji U Bobra. Jeżeli wcześniej chcecie polatać w pobliżu jest Praszywa (300 m przewyższenia, starty na południe – południowy zachód- zachód) lub Czupel (400m, południe – południowy wschód). Jak już opanujecie lokalne górki i zmarzną wam palce zapraszamy do wyrzucenia zapasu i skorzystania ze smakołyków w gospodzie U Bobra. Po zakończeniu treningu na tyrolce przenosimy się do Stolarni we Frydku Mistku koło naszego biura El Speedo, gdzie mamy do dyspozycji 3 wielkie sale. Z doświadczenia poprzednich lat wiemy, że jest to świetne miejsce do wykładów, przekładania zapasów i imprezy do samego rana :-). Także każdy znajdzie coś dla siebie…

Kiedy: 25-26.02.2017

PROGRAM
Sobota
PRASZYWA, U BOBRA
10:00 – 16:30 – latanie i wyrzucanie zapasów na El Speedo tyrolce
9:50, 12:00, 14:30 – krótki instruktarz i sposoby wyrzucania zapasów.

Intensywny program wieczorny – KLUB STOLARNIA:
16:30 – 21:00 – wykłady i prezentacje o spadochronach zapasowych, efektywnym i bezpiecznym lataniu, ratownictwu i zapobieganiu wypadkom – szczegóły niebawem
do 17:30 ostania możliwość wyrzucenia zapasu (pod dachem)
od 21:15 – Zagrają Wiewiórka na Drzewie i Downbellow, którzy zaprezentują nowe utwory – a tu trzeba tańczyć, posłuchać, tego nie można przegapić!

Niedziela
Od 7:20 – pakowanie spadochronów zapasowych,
9:00 – 12:00 – kolejne warsztaty i prezentacje (pierwsza pomoc, wasze ekspedycje, wasze widea – szczegóły niebawem)

Cena za przełożenie zapasu, wykładów, imprezy:

150, – Kč – Absolwenci El Speedo,
250, – Kč – inni piloci.

Ta symboliczna opłata obejmuje:
– zjazd po linie z wyrzuceniem zapasu,
– wykłady i instruktaże,
– przełożenie zapasu
– montaż w uprzęży
– wieczorną imprezę z muzyką na żywo
– rady ptaka Kotulaka

Dokładnie gdzie?

U BOBRA

U Mostu, Raškovice

GPS: 49° 37′ 21.37″N, 18° 28′ 29.79″E mapa

KLUB STOLÁRNA

Potoční 1228, 738 02 Frýdek-Místek

Tel.: +420 558 629 135

www.klub-stolarna.cz

GPS: 49°40´46.524´´N, 18°21´11.267´´E mapa

Cena noclegu:

– łóżko na kwaterach Pracák zaraz koło Stolarni 250 Kč (konieczna wcześniejsza rezerwacja zakwaterowania. Piszcie na adres ubytovnapracak(małpa)ambra.cz lub dzwońcie na numer Pana Myszinskiego +420 725450515). Oczywiście zawsze możesz napisać do nas info(@małpa@)elspeedo.cz. Na pewno pomożemy.

– własny śpiwór i karimata za FREE w klubie Stolarnia (ale muzyka będzie grać :-O )

Wykłady i o czym w tym roku?

Już od miesiąca domykamy program na tegoroczny PARASEM. Chcę, by były nowe wykłady a na ważne tematy popatrzyć z innej perspektywy. Tak byście skorzystali z nich na wesoło, przygotowali się do sezonu i przyjemnie spędzili wspólny czas.

Wykłady:

Zapas:

Właściwe wyrzucenie spadochronu zapasowego, co potem z nim zrobić i jak go z powrotem zapakować do uprzęży – to tradycyjnie główne tematy, bo przecież każdy powinien to wiedzieć jak już z nim lata. W sobotę będziemy wyrzucać a w niedzielę uczyć praktycznego pakowania. Będziecie mieli możliwość pod okiem certyfikowanego pakowacza samodzielnie spakować swój zapas.

Jeżeli chcecie pomóc przy pakowaniu (nawiasem mówiąc to najlepsza praktyka) albo chcecie zostać certyfikowanym pakowaczem spadochronów zapasowych, zadzwońcie lub napiszcie do nas. Nie zwlekaj i napisz już teraz byśmy mogli się przygotować na twoje szkolenie.

Jak lepiej przepowiadać pogodę?

Na internecie jest cała masa obrazków, animacji, wykresów – ale gdy jesteśmy w naturze nie mamy internetu. A co gdy już lecimy? Jak mam nauczyć się czytać pogodę gdy góry grają w hokeja?

Na te i inne pytania odpowiemy w sobotę wieczór na jednym ze szkoleń.

Latać samemu czy w grupie? I jak?
Choć, polecimy tam„. Albo „…przyleć do mnie, tutaj jest super komin„. Przychodzi mi do głowy jeszcze kilka złotych sentencji ale głównie o to chodzi czy lecący pilot może pomóc drugiemu i w jakich sytuacjach. To jest całkiem złożony temat i wierzę, że da się go uprościć do kilku podstawowych pytań, które poprowadzą was do pięknych i ciekawych rozwiązań. Chcesz wiedzieć jak się lata w grupie? W sobotę o tym pomówimy. Ale uwaga – nie będziemy mówić o lataniu podczas zawodów i grupowej taktyce. To tylko tak w kwestii wyjaśnienia: …idziesz na Wondrackovą a tu wyskakuje Behemoth…

Kostaryka.
W niedzielne rano bardzo chętnie pokażę kilka zdjęć z Kostaryki i przekażę kilka praktycznych rad dla podróżników i pilotów.

Bezpieczeństwo w górach.
Oczywiście na PARASEMIE nie może zabraknąć zapoznania się z aktualną sytuacją i problematyką bezpieczeństwa w górach. O tym opowiedzą ratownicy HS Beskidy. Opowiedzą o nowych technikach przy akcjach ratowniczych. Jest to tak samo ważny temat dla doświadczonych i młodych pilotów – co zrobić gdy będziecie tego potrzebować.

Zaczynamy w sobotę 25.02.2017 o 9:30 tradycyjnie w gospodzie U Bobra w Raszkowicach (Raškovice). Wieczorny program i pakowanie zapasów tradycyjnie w Stolarni Frydek Mistek. Spać będziemy w śpiworach w tym samym miejscu.

Czekamy na spotkanie z wami i zgłoście się do nas, byśmy przygotowali odpowiednią ilość miejsca na pakowanie.

 

Jeżeli masz pytania pisz lub zadzwoń: radek(@małpa@)elspeedo.cz, tel. kom. +48 604 98 2001

Serdecznie zapraszamy

Dalibor i cały latający cyrk El Speedo.

Napisane przez

Radosław Kuczyński

Pilot www.elspeedo.pl

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*