Odzież termiczna czy termoaktywna? - BiegiGorskie.pl

Odzież termiczna czy termoaktywna?

Wraz z przyjściem sezonu zimowego wiele osób rozgląda się za kupnem odzieży termoaktywnej. Potrzebna jest odzież, która zapewni ciepło podczas uprawiania sportów zimowych, czy przebywania na śniegu.
W tym artykule omówimy bieliznę termiczną jak i termoaktywną, aby ułatwić Ci wybór podczas świadomych zakupów.

Termiczność, a termoaktywność

Termiczność i termoaktywność to dwa główne pojęcia, które pojawiają się na półkach sklepów turystycznych. Chcąc dokonać dobrego wyboru warto przyjrzeć się obu terminom. Zarówno bielizna termoaktywna jak i bielizna termiczna mają za zadanie zapewnić ciepło podczas zimnej pogody. Bielizna termiczna jest wykonana z grubszego materiału, takiego jak wełna lub polar, który zatrzymuje powietrze między nią a skórą zapewniając ciepło przez długi czas. Odpowiada ona głównie za komfort cieplny. Zazwyczaj odzież termiczna to kolejne warstwy ubrań jakie mamy na sobie. Termoaktywność zaś ma za zadanie zapewnienie regulacji temperatury. Działa poprzez aktywne odprowadzanie potu i wilgoci z powierzchni skóry, umożliwiając jej szybkie odparowanie, dzięki czemu temperatura ciała pozostaje na optymalnym poziomie podczas ruchu czy wysiłku fizycznego. Odzież wykonana z materiału termoaktywnego doskonale sprawdza się podczas jazdy na rowerze, czy aktywnego uprawiania sportów. Chcąc zaopatrzyć się w odzież termoaktywną warto zwrócić uwagę na zestawy i komplety, by mieć pewność ochrony na całym ciele.

Bielizna termiczna i termoaktywna

Bez względu na to jakie nazewnictwo zostanie użyte zarówno bielizna termiczna jak i termoaktywna odpowiada za odprowadzenie potu na zewnątrz ciała. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie skórze oddychalności oraz odprowadzanie wilgoci. Oba rodzaje odzieży mogą być używane do utrzymywania ciepła w chłodne dni, ale mają różne cechy, które sprawiają, że lepiej nadają się do różnych aktywności.

Bielizna termoaktywna

Może być wykonana zarówno z włókien naturalnych jak i syntetycznych. Włókna syntetyczne to przede wszystkim poliester lub poliamid, a tkaniny naturalne to na przykład wełna merino lub włókna bambusowe. Przylegająca najbliżej ciała warstwa ma za zadanie odprowadzenie potu na zewnątrz i nie pozostawianie wilgoci na skórze. Każda nawet najwyższej jakości kurtka membranowa nie będzie skutecznie zapewniać Ci komfortu termicznego, jeśli pod nią nie będziesz mieć warstw odzieży termoaktywnej odprowadzającej skutecznie wilgoć. Warto wiedzieć, że bielizna termoaktywna różni się od siebie nie tylko materiałem z jakiego została wykonana, ale również jej gramaturą. Do uprawiania aktywnych sportów zimowych należy rozejrzeć się za bielizną o większej gramaturze, do codziennego noszenia lub lżejszych aktywności zaopatrz się w znacznie cieńszą bieliznę termoaktywną.

Bielizna termoaktywna damska

Najbardziej wymagającą klientelą są kobiety. Podczas zimy znaczna część kobiet szuka sposobów, aby się ogrzać, a jednocześnie wyglądać stylowo. Walory estetyczne mają dla płci żeńskiej duże znaczenie podczas wyboru bielizny termoaktywnej. Rynek turystyczny wyszedł naprzeciw kobiecym wymaganiom. Już teraz znaleźć można wszelkiego rodzaju koszulki termoaktywne z krótkim i długim rękawem w różnorodnych kolorach i wzorach. Bardzo popularne stały się również stylowe komplety bielizny termoaktywnej damskiej. Idealnie dopasowane do sylwetki nie tylko wspaniale się prezentują, ale również zapewniają ciepło przez cały czas spędzania na zewnątrz. Bielizna termoaktywna damska doskonale nadaje się również do codziennych aktywności, czy jako dodatkowa ochrona podczas zimnych nocy.

Szukając ładnej, stylowej a przede wszystkim spełniające swoje funkcje bielizny termoaktywnej warto zajrzeć do sklepu aktywnyturysta.pl .

Tak znajdziesz szerokiej gamy asortyment spełniający każde preferencje. W sklepie znajdą się zarówno gustowne komplety bielizny termoaktywnej damskiej jak i poszczególne części stroju takie jak koszulki czy legginsy. Zanim zdecydujesz się na zakup zajrzyj na stronę aktywnyturysta.pl i znajdź produkt wedle swoich potrzeb.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*