Zostań Ultra Janosikiem

To jedyny taki ultramaraton górski w Polsce. Piękne krajobrazy, wymagająca trasa, ale i bardzo przystępne limity czasowe powodują, że jest to wręcz wymarzone miejsce na debiut dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem na dystansie ultra. W weekend 12–14 sierpnia 2016 roku Niedzica, położona w najbardziej malowniczym rejonie Polski, stanie się bazą ultramaratonu, jakiego jeszcze nie było.

Zawody UltraJanosik to dwie malownicze trasy, poprowadzone na terenie Spisza oraz polskich i słowackich Tatr. Na imprezę zaprasza marka Regatta, partner techniczny zawodów.

REGATTA_RUSZ SIE

Spiska Pętla (ok. 50 km):

Trasa wyznaczona tylko i wyłącznie na terenie Polski, ze startem i metą w Niedzicy. Idealne zawody dla debiutujących na dystansie powyżej maratonu – zmierzą się oni z trudną trasą, ale w przepięknej oprawie polskich gór. Ci, którzy szukają ostrej rywalizacji w górskim okołomaratońskim wydaniu, też nie będą czuli się zawiedzeni. Atutem jest bardzo przystępny limit czasowy na dotarcie do mety (aż 12 h).

Długość: ok. 51 km;
Przewyższenia: + 1757 m, – 1757 m;
Liczba punktów odżywczych: 3;
Punkty UTMB: stare – 1 pkt, nowe – 3 pkt.

1a

Pomsta Janosika (ok. 80 km):   

Koronna konkurencja zawodów, czyli bieg dla górskich twardzieli z krwi i kości. Wszyscy, którzy poszukują wyzwań, tutaj znajdą ich aż nadto. Uczestnicy na własnej skórze poczują moc i potęgę gór polskich i słowackich. Niezapomniane widoki to chyba rzecz oczywista – będą niewątpliwie najlepszą nagrodą za wylany pot, a może nawet i łzy. Klimat biegnięcia bez tłumów turystów wśród pięknych „tatrzańskich gigantów” zapewniony! Trasa wytyczona na terenie Słowacji (pasmo ochronne PIENAP oraz TANAP) i Polski. Start: parking Kieżmarska Biała Woda, meta w Niedzicy.

Długość: ok. 73 km;
Przewyższenia: + 2767 m, – 2822 m;
Liczba punktów odżywczych: 5;
Punkty UTMB: stare – 3 pkt, nowe – 5 pkt.

2

Do udziału w imprezie zachęca filmik przygotowany przez organizatorów:

Partnerem technicznym biegu jest Regatta Great Outdoors, jedna z najpopularniejszych brytyjskich marek dla fanów outdooru. Impreza uzyskała wsparcie programu Regatta RUSZ SIĘ!, w który wpisują się imprezy popularyzujące wszelkiego rodzaju aktywności sportowe, ruchowe, turystyczne i inne odbywające się głównie na świeżym powietrzu.

3

Więcej informacji: www.ultrajanosik.pl oraz www.ruszsie.org

Rusz się_logo

Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Regatta_logo

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te