Zimowy Ultramaraton Karkonoski 2017

11 marca 2017 roku, już po raz czwarty odbędzie się Zimowy Ultramaraton Karkonoski – memoriał Tomka Kowalskiego. 

Jak co roku wymagane jest doświadczenie w biegach górskich. Aby znaleźć się na liście startowej należy wykazać ukończone przynajmniej dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. Jak mówią organizatorki, fakt, że w biegu biorą udział zawodnicy najczęściej z dużym doświadczeniem pomaga uniknąć wypadków, które zimą mogą być szczególnie groźne. Trzeba też pamiętać, że to nie jest typowy bieg, taki jaki wyobrażamy sobie na co dzień. Ostatnia edycja pokazała, że tam w górach zawodnicy muszą zmierzyć się nie tylko z dystansem i czasem ale również głębokim śniegiem, wiatrem, bardzo złą widocznością.

031__18k9064

To są elementy, które bardzo utrudniają bieg i trzeba mieć naprawdę twardą psychę i mocne nogi, żeby w takich warunkach utrzymać dobre tempo.

Na zdjęciach i filmie z poprzedniej edycji biegu widać mgłę, zimno i wiatr, do tego zalodzone twarze biegaczy, oszronione ubrania, białe brody wytrwałych zawodników i warkocze dzielnych kobiet.

Karkonosze pokazały swój przewrotny charakter. To góry wyjątkowe i piękne, zimą jeszcze piękniejsze, a do tego wymagające.

058__o0c8338

Dystans wynosi niezmiennie 53 km, trasa wiedzie od Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie do Karpacza przez cały grzbiet Karkonoszy, suma wszystkich podbiegów to około 1800 m.

206_ez3a0248

Termin biegu to 11 marca, zapisy rozpoczynają się 18 listopada i potrwają 3 dni.

Wśród wszystkich zweryfikowanych zgłoszeń zostanie przeprowadzone losowanie, które wyłoni 300 zawodników.

134_ez3a9975

Rok temu na podium wśród mężczyzn stanęli Bartosz Gorczyca, Piotr Paszyński i Piotr Bętkowski, wśród Pań Magdalena Łączak, Agnieszka Łęcka i Daria Lajn. Ciekawe jakich zawodników przyciągnie tegoroczna edycja.

082_ez3a9762

Organizatorki Agnieszka i Ania podkreślają, że nie tylko bieg jest ważny, ale również wszystko to co dzieje się dookoła przez cały weekend. Prelekcje, filmy, spotkania z przyjaciółmi i innymi zawodnikami oraz oczywiście wspólne kibicowanie, do którego zapraszają.

361__18k9545

Partnerzy biegu: Inov 8, Arc’teryx, BlackDiamond, Nutrend, Cisowianka.

Więcej informacji na stronie: www.ultramaratonkarkonoski.pl

077_ez3a9736

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te