Zimowe Wyzwanie 2015 – zapowiedź

Nadchodzi tegoroczne Zimowe Wyzwanie! Odbędą się nie tylko, jak w latach ubiegłych, zawody narciarskie i snowboardowe, ale również biegi górskie! Zaplanowane są cztery edycje ligi, podczas każdej – slalom gigant, a na inauguracyjnej i finałowej – biegi górskie.

Organizatorem Ligi „Zimowe Wyzwanie” jest ekipa odpowiedzialna za Maratony Rowerowe Cyklokarpaty.pl – najbardziej uznawany cykl tego typu imprez w Polsce południowo-wschodniej. Na maratonach Cyklokarpaty.pl startuje nawet blisko 500 zawodników!

Foto-0021

1 lutego, podczas pierwszej edycji Zimowego Wyzwania, w Chyrowej, organizatorzy proponują bieg górski na dystansie 12 kilometrów z 418 metrami przewyższenia. Trasa przebiega w 95% po drogach leśnych i polnych z pięknymi widokami na Beskid Niski.

Winter trail running

W tym samym czasie na Stacji Narciarskiej Chyrowa-Ski, gospodarza imprezy, odbędą się zmagania narciarzy i snowboardzistów w slalomie gigancie. Te zawody to przede wszystkim wspaniała okazja, by wymienić się doświadczeniem, podpytać o technikę jazdy czy dobór sprzętu tych, którzy na nartach spędzają nawet kilkadziesiąt dni w roku!

Foto-026

Kalendarz zawodów:

1 lutego – Chyrowa, bieg górski i slalom gigant
8 lutego – Koninki, slalom gigant (III Grand Prix o Puchar Beskid Card)
15 lutego – Myślenice, slalom gigant
1 marca – Wierchomla, bieg górski i slalom gigant

Szczegóły dotyczące zawodów Zimowe Wyzwanie znajdują się na stronie www.zimowewyzwanie.pl

Serdecznie Zapraszamy!

fot. Wiktor Bubniak/zimowewyzwanie.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te