Zaporowe biegi górskie w Bieszczadach

W dniach 19-20 września 2015 r. odbędzie się w Bieszczadach druga edycja Zaporowego Maratonu, w ramach którego rozegrane zostaną zawody triathlonowe oraz półmaraton i ultramaraton górski.

Trasa biegów górskich wiedzie w okolicach Jeziora Solińskiego oraz Zapory. Stąd też nazwa całej imprezy „Zaporowy Maraton” – największa sztuczna zapora w Polsce o długości 664 m i maksymalnej wysokości 82 metrów od blisko 50 lat przegradza koryto rzeki San tworząc jezioro o powierzchni 22 km2 i stanowi niebywałą atrakcję turystyczną regionu.

zapora

Biegi górskie rozegrane zostaną 20 września 2015 r. Trasa (ultra)maratonu (ok. 62 km) to niezapomniana przygoda ukazująca piękno bieszczadzkich wzniesień, łąk i lasów z możliwością poznania zabytków architektury i przyrody. Bieg wiedzie m. in. przez góry Michałowiec, Czulnię, grzbiet Grodziska, Rubień oraz zaporę w Myczkowcach, a sportowcy zwiedzą także m. in. Ogród Biblijny, zabytkową cerkiew, nieczynny kamieniołom oraz cały czas podziwiać będą malownicze widoki okolic Jeziora Solińskiego.

kosciół

W zeszłym roku na trasie (+2300m /-2300 m)  triumfował Tomek Komisarz uzyskując rewelacyjny czas: 6 godz. I 38 minut. Kto wygra tym razem?

zapora1

Trasa maratonu:

zaporowy_maraton

Trasa półmaratonu:

zaporowy_polmaraton

Naszą intencją jest zarówno stworzenie górskich zawodów biegowych i triathlonowych, które będą zróżnicowane, ciekawe i wymagające dla zawodników, jak też zorganizowanie imprezy ukazującej piękno Bieszczadów oraz tradycji i kultury regionu – mówi Tomasz Mazurkiewicz z Fundacji Orelec Gala, organizatora Zaporowego Maratonu. Przygotowujemy więc szereg imprez towarzyszących adresowanych do kibiców. Do Orelca zapraszamy więc całe rodziny!

zapora4

W ramach Zaporowego Maratonu zorganizowane zostaną również zawody triathlonowe na dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM. Sukces ubiegłorocznej imprezy utwierdził nas w przekonaniu, że sportowcy lubią wyzwania oraz trudne i wymagające trasy. W tym roku również zapewniamy więc ostre podjazdy, ciekawe zbiegi, sporo bieszczadzkiego błota i fantastyczne widoki – dodaje Bożena Jaskowska, dyrektor Triathlonu Zaporowego.

triathlon

„Zaporowy Weekend” z biegami górskimi, triathlonem i zawodami nordic walking odbędzie się 19-20 września 2015 r. w Orelcu i Myczkowcach.

nordic

Rejestracja na biegi górskie odbywa się za pośrednictwem strony:

http://www.zaporowymaraton.pl/pl/members/register.

Strona Maratonu Zaporowego: http://www.zaporowymaraton.pl

Organizator: Bieszczadzka Fundacja Rozwoju Postaw Twórczych ORELEC GALA.

zaporowy_logo

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te