Zapisy na Garmin Ultra Race już od 1 lutego!

Organizatorzy Garmin Ultra Race 2017 przypominają, że zapisy na zawody rozpoczną się już 1 lutego o godzinie 12:00!

W dniach 16-17 września, Radków stanie się areną zmagań śmiałków, którzy wystartują w II edycji imprezy. Garmin Ultra Race to doskonała okazja do zmierzenia się z własnymi słabościami, sprawdzenia swoich możliwości oraz do poznania wielu wspaniałych, zakochanych w aktywności fizycznej ludzi. A to wszystko w pięknej scenerii Gór Stołowych.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl
fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

Pierwsza edycja Garmin Ultra Race odbyła się w ubiegłym roku, a na jej starcie stanęło niemal tysiąc śmiałków, którzy pokonali malownicze, ale również wymagające trasy prowadzące urokliwymi ścieżkami wokół Szczelińca Wielkiego – czyli najwyższego szczytu liczących sobie ponad 30 milionów lat Gór Stołowych. Na mecie były pot, krew i łzy. Ale były to łzy szczęścia i satysfakcji z pokonania własnych słabości.

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl
fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

„Trasy tegorocznej edycji będą takie same jak w zeszłym roku, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać swoje czasy sezon do sezonu. Każda z tras pokazuje piękno Gór Stołowych oraz atrakcje regionu, na czym nam bardzo zależało” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl
fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Garmin Ultra Race ponownie będzie trwał dwa dni. Pierwszego dnia (sobota, 16.09) odbędzie się rywalizacja na najdłuższym dystansie 53 km, a część trasy zostanie wytyczona po czeskiej stronie gór. Sam dystans, ale również przewyższenia, które wyniosą +1840 m/- 1840 m, będą nie lada wyzwaniem nawet dla najbardziej wytrawnych biegaczy.

Kolejnego dnia (niedziela, 17.09) na trasy wybiegną trailowcy, którzy zmierzą się z dystansami 24 km (+ 820 /- 820 m) i 9 km (+ 450 m/- 450 m).

Lekko nie będzie! Tego samego dnia odbędzie się również Garmin Ultra Kids, czyli biegowa rywalizacja dla najmłodszych na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. Łącznie sześć biegów w ciągu dwóch dni czyni z Garmin Ultra Race swoistym festiwalem biegowym.

Zapisy na Garmin Ultra Race uruchomione zostaną 1 lutego o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te