Zakopiański Weekend Biegowy – zapowiedź

Już 4 marca ruszają zapisy na kolejne topowe wydarzenie tego sezonu. Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem oczarował kolejny raz swych uczestników. Wszystkie 3 biegi zdobyły złote lub srebrne Kozice w naszym konkursie na najlepsze biegi górskie. Jak to ostatnio bywa z najlepszymi biegami górskimi zapewne i tutaj będzie potrzebne losowanie – zwłaszcza w najważniejszym z tych trzech biegów – Wysokogórskim Biegu im. dh Franciszak Marduły będącym jednocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning. 

Przypomnijmy co nas czeka:

W ramach Grand Prix Sokoła odbędą się 3 biegi w 3 dni!

baner

Bieg Sokoła – start 3 czerwca 2016 r. o godz. 16:00 z  Kuźnic

TRASA BIEGU:
Kuźnice – Ścieżka nad Reglami – Dolina Białego – Droga pod Reglami – Dolina Strążyska – Ścieżka nad Reglami – Czerwona Przełęcz – Ścieżka nad Reglami – Kalatówki – META: Kuźnice

trasa-sokola-1-1024x783
Trasa biegu przebiega wyłącznie szlakami turystycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego.
DYSTANS: 15,6 km

2

Bieg im. dh F.Marduły – V Mistrzostwa Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning

Start 4 czerwca 2016 r. (sobota) godz. 7.00, start honorowy: Siedziba Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, ul. Orkana 2 (przed kinem „Sokół”) start ostry: ul. Krupówki (na wysokości restauracji SPHINX).

8

TRASA BIEGU:
Trasa biegu prowadzi ulicami miasta Zakopane oraz szlakami turystycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Przebieg trasy biegu tylko dla osób pełnoletnich (długość trasy około 32,o km).

trasa-mardula-11-1024x655
START: ul. Krupówki (na wysokości restauracji SPHINX) – ul. Zamoyskiego – Rondo Jana Pawła II – Aleja Przewodników Tatrzańskich – Nosal (od strony tamy) – Nosalowa Przełęcz – Kuźnice – Dolina Jaworzynka – Schronisko Murowaniec – Czarny Staw Gąsienicowy – Przełęcz Karb – Czerwone Stawki – Świnicka Przełęcz – Przełęcz Liliowe – Beskid – Sucha Przełęcz – Kasprowy Wierch – Myślenickie Turnie – Kuźnice – Kalatówki – Ścieżka nad Reglami – Dolina Białego – Dr. Do Białego- ul. Grunwaldzka – ul. Staszica – META Plac Niepodległości.

3

Bieg im. Wł. hr. Zamoyskiego – Start 5 czerwca 2016 r. o godz. 7.30 z Palenicy Białczańskiej (przed Morskim Okiem)

1

TRASA BIEGU:
Trasa biegu prowadzi drogą asfaltową z Palenicy Białczańskiej (980 m n.p.m.) przez Wodogrzmoty Mickiewicza (1100 m n.p.m.) do Morskiego Oka (1410 m n.p.m.).

trasa-biegu-zamoyskiego
DYSTANS: 10 km

7

Złota i Srebrne Kozice dla Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem

Jak już wspomnieliśmy na wstępie w konkursie na Najlepsze Biegi Górskie sezonu 2015 organizowanym przez nasz portal Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem zdobył aż pięć nagród w rożnych kategoriach. Wysokogórski Bieg im. dha Franciszka Marduły zdobył Srebrną Kozicę w kategorii open i Złotą Kozicę w kategorii Najlepszy bieg górski na długim dystansie. Srebrne Kozice w swoich kategoriach zdobyły też dwa pozostałe biegi rozgrywane w ramach Weekendu – Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego (w kategorii Najlepszy bieg górski w stylu alpejskim) oraz Bieg Sokoła (w kategorii Najlepszy bieg górski w stylu anglosaskim). Z kolei cała impreza zdobyła Srebrną Kozicę w kategorii najlepszy festiwal biegowy. Zawody organizuje Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

certyfikat

Organizatorzy przyjęli to z prawdziwą dumą:

– „Cieszymy się bardzo, że nasze biegi znalazły się w czołówce tego prestiżowego konkursu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji tegorocznego Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. Biegaczom, którzy tak licznie i chętnie startują w naszych zawodach, dziękujemy bardzo gorąco za dobre słowa i głosy oddane na „biegi sokole”. Zapraszamy w 2016 roku. Postaramy się, żeby było jeszcze lepiej i ciekawiej”.

y

Biegi górskie to trudna dyscyplina, która jednak z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Stąd też ogromne zainteresowanie biegaczy z całej Polski, a także z zagranicy ekstremalną i bardzo widowiskową imprezą biegową organizowaną w Tatrach. Zakopiański Weekend Biegowy doczekał się już piątej edycji, a rozgrywany w jej ramach kultowy Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły wystartował już po raz ósmy. W zeszłorocznych zawodach wzięli udział zawodnicy m.in. z Czech, Słowacji, Litwy, Białorusi i Hiszpanii. Łącznie we wszystkich trzech imprezach biegowych wystartowało blisko 700 zawodników, a w Grand Prix „Sokoła” sklasyfikowanych zostało 53 zawodników czyli tych którzy pokonali wszystkie 3 dystanse!

Piękne widokowo trasy biegów prowadzą tatrzańskimi szlakami, są zróżnicowane pod względem dystansu i stopnia trudności, dlatego mogą się z nimi zmierzyć zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

d

Najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego z całą pewnością jest Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, od 2012r. będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning, a od 2014r. wchodzący w skład elitarnego cyklu Pucharu Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Skyrunning jest najbardziej ekstremalną formą biegów wysokogórskich.

Jedną z jego dyscyplin jest SkyRace® – bieg na dystansie ok. 20 – 35 km, rozgrywany na wysokościach powyżej 2000 m, o sumie przewyższeń sięgającej także powyżej 2000m. Jedyny bieg, który w Polsce w pełni odpowiada tym wymaganiom, to właśnie zakopiański Bieg Marduły. Jest to tym samym jeden z najtrudniejszych biegów w naszym kraju.

f

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, szczycąc się ponad 120-letnią tradycją, poprzez organizację tych wydarzeń pragnie popularyzować patriotyczne i sportowe idee zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a także upamiętnić postacie hrabiego Zamoyskiego – patrioty, niezwykle zasłużonego dla Tatr i Zakopanego oraz druha Franciszka Marduły – wybitnego lutnika, sportowca, pedagoga, prezesa TG Sokół w Zakopanem.

391775

Serdecznie Zapraszamy!

Strona zawodów: http://www.biegisokole.pl/

foto: Andrzej Tomczyk

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te