Zabiegani Lusówko czyli Lwia Drużyna

A miało być  tak fajnie. Wspólny start  w ultramaratonie górskim „Bieg Rzeźnika”, stworzenie z tej okazji większej  grupy zapaleńców biegów ultra o pięknej nazwie zawartej   w tytule tekstu,  wspólny cykl  treningowy i co tylko można jeszcze wymyśleć.

Niestety ponad 800 miejsc we wspomnianym biegu  zostało zarezerwowanych podczas internetowej sesji trwającej raptem całe 20 minut,  a w dogrywce tylko 🙁 2  pary z naszej grupy  szczęśliwie wylosowały miejsce startowe.

Cóż, lepsze to niż nic.

Czasy są teraz dynamiczne i nasz zespół podąża dalej również  tym torem. Nowy wspólny cel –  ultramaraton górski podczas festiwalu biegowego w Krynicy, polskim Dawos. Termin:  7 września, start 4 rano.

Czeka tam na wszystkich chętnych piękna trasa na dystansach: 33km, 66km  lub 100 km. Jest wymagająca ale dla chcącego i dobrze przygotowanego  nic trudnego.

Bieg 7 Dolin - trasa

….. Hm,  ciekawe czy zgodzę się z poprzednim zdaniem owego dnia w godzinach popołudniowych?

Treningi biegowe  już rozpoczęliśmy.

zabieg2

W ramach pokonywanych biegiem otaczających nas  bezkresnych terenów leśnych będziemy też prowadzić cykl szkoleniowo – rozweselający. Pierwszy omawiany temat  to zbawienny wpływ gotowanego ziemniaka na ciało, a zatem i duszę biegacza ultramaratońskiego oraz inne techniki żywieniowe w biegach ultra.

zabieg3

Drugi na tapecie: odnajdź w sobie szaleństwo freerajdera w szybkich zbiegach stosując technikę kroku zakrocznego oraz zamiennie odbicia ze śródstopia. Kolejny: wolny wdech nosem, wolny wydech ustami, albo  kompletnie inaczej  i w innym tempie – która konfiguracja lepsza do biegania, a która do całowania. Inna tematyka w przygotowaniu.

zabieg5

Jeśli zatem szukasz  biegowego wyzwania ambitniejszego niż maraton, znudziły cię się już biegi płaskie,  czujesz w sobie  geny pierwotnego wędrowca  – to nie czekaj. Otwórz okno i zarycz jak LEW. Nawet jeśli stworzony pogłos nie wywołał znaczącego drżenia szyb sąsiada to pewnie nadajesz się do takiej zabawy tylko może do końca o tym jeszcze nie wiesz. Dobrym testem czy będzie to właściwe wyzwanie  dla ciebie  może być udział we wspólnych treningach. Jeżeli odnajdziesz w sobie radość z biegania przy regularnym pokonywaniu tygodniowo ponad 50 km, potem ponad  70 km,  a potem jeszcze więcej –   to twoje szanse na ukończenie biegu ultra  na dystansie trzycyfrowym znacząco wzrosną.

zabieg4

Klub GKS Tarnowia jest bardzo zainteresowany tym projektem,  również w zakresie poszukiwania  sponsora dla tej inicjatywy. Kontakt przez nasz profil facebookowy Zabiegani Lusówko, w klubie  albo osobiście w prawie każdą niedziele na plaży w Lusowie około 7.30 (jakby nas czasem nie było to polecamy wtedy przebiec sobie dla zdrowotności kółeczko wokół  jeziora :-).

~Marek.

Post navigation

1 Comment

  • Brzmi zachęcająco….mała poprawka, zapisy na Rzeźnika trwały nie 20 a 2 minuty, a dla mnie zero, w ogóle nie moglam wejść na stronę. W losowaniu najmniejszych szans, wniosek? Nigdy nie przystąpię do zawodów, w których losuje się uczestników. Wszystkie major, kapitan, generał….przy takim wysypie nowych imprez nie będę się pchać. Jesień w Bieszczadach piękna, a co….pobiegnę sobie. B7D- wielkie wyzwanie za kilka punktów, do zobaczenia w Beskidach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te