Za nami VI Bieg Na Chełmiec - BiegiGorskie.pl

Za nami VI Bieg Na Chełmiec

11 maja w Szczawnie Zdroju odbył się VI Uzdrowiskowy Bieg na Chełmiec o puchar Burmistrza. Po ubiegłorocznej wysokiej frekwencji tym razem na starcie biegu głównego stanęło nieco mniej zawodników.

Sporą część biegaczy lokalnych zapewne odstraszyły padające od kilku dni deszcze przez co trasa była błotnista i śliska.

przed
image-10528

Niewielki fragment trasy organizatorzy postanowili nawet zmienić i poprowadzić obejściem przez las. Jednak takie warunki nie odstraszyły najtwardszych biegaczy i na szczyt Chełmca dobiegło 68 zawodników.

chelmiec1
image-10529

W tym roku po raz pierwszy partnerem sportowym biegu został DECATHLON w Szczawnie Zdroju fundując bony zakupowe, które można zrealizować w sieci sklepów w całej Polsce.

decathlon
image-10530

Dodatkowo bieg wsparły firmy, VICOTEL, MARCCO, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina oraz Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego. Przed biegiem na Chełmiec w Szczawieńskim Parku Zdrojowym odbyły się również biegi dla dzieci pod szyldem corocznej akcji POLSKA BIEGA.

dzieci
image-10531

Dzięki zaangażowaniu nauczyciela a zarazem radnego Powiatu Wałbrzyskiego Arkadiusza Muchy na starcie w tą mało ciekawą pogodę stanęło blisko 30 uczniów szkół i przedszkolaków.

Tradycyjnie najmłodsi zawodnicy otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe medale. O 11:30 pani Wiceburmistrz Urszula Burek oraz Przewodniczący Rady miejskiej Szczawna Zdroju Stanisław Borkusz dokonali otwarcia głównej imprezy czyli VI Biegu Uzdrowiskowego na Chełmiec.

Po starcie honorowym biegacze udali się na linię startu zlokalizowaną obok Hotelu Dworzysko skąd o 12:00 wyruszyli na prawie 10 kilometrową trasę z metą na szczycie Chełmca.

start
image-10532

Kobiety zostały dowiezione na 4 kilometr trasy skąd wystartowały również w samo południe, do pokonania miały 6 km.

panowie
image-10533

W kategorii OPEN wśród mężczyzn wygrał Leszek Zając z Wałbrzycha pokonując dystans 9,6 km w czasie 42:57.

Drugi na mecie zameldował się Mirosław KaczugaDęby Wałbrzych (44:04).

Trzecią pozycję wywalczył Jerzy Uliasz – LKS Iskra Jaszkowa Dolna (44:42).

chelmiec2
image-10534

chelmiec3
image-10535

Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Blitek – Dęby Wałbrzych (35:32) przed Agatą Dereń – LKS Iskra Jaszkowa Dolna (36:51). Trzecia na metę dotarła Paulina Kosteczka – KB Maniac Poznań (38:12).

panie
image-10536

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na VII Bieg Uzdrowiskowy na Chełmiec za rok. Mamy nadzieję, że uda nam się przekroczyć magiczną 100 uczestników w biegu głównym.