Za nami „SILVER RUN” Srebrna Góra

W sobotę 19.11.2016 r. odbyła się ostatnia w tym roku edycja zawodów z CYKLU BIEGÓW GÓRSKICH „SILVER RUN 2016” organizowany przez Polską Fundację Wychowania Fizycznego. Zawody pomimo rzęsistych  opadów deszczu  przyciągnęły 315 miłośników biegów nie tylko górskich z całej Polski oraz zagranicy m.in. Czech, Francji, Ukrainy i Niemiec.

Czwarta już edycja biegu Silver Run odbyła się w Twierdzy Srebrna Góra. W tym również miejscu wystartowała po raz pierwszy w maju 2015 r. Dla uczestników zostały przygotowane trzy trasy o długości 12/21/42km, prowadzące szlakami turystycznymi przez lasy położone w Górach Sowich. Start i meta zlokalizowane zostały na górnym bastionie Donjon w Twierdzy Srebrna Góra, specjalne podziękowania za zaangażowanie Zarządu i pracowników Twierdzy w organizację zawodów.

img_3084

Uczestnicy zawodów zwycięsko zmagali się z niską temperaturą, intensywnymi miejscami opadami deszczu i dużą ilością błotnistych odcinków, takie czynniki podniosły poziom trudności tras biegowych, zwłaszcza na podbiegach i zbiegach.

img_3090

Czwartej edycji Silver Run towarzyszył szereg atrakcji towarzyszących m. in. piknik rodzinny, strefa opieki dla dzieci, pokazy filmów turystycznych, warsztaty florystyczne, kiermasz taniej książki z wymianą na stare i zepsute telefony komórkowe. Wszyscy uczestnicy mogli wraz z rodzinami i znajomymi zwiedzić zabytkową Twierdzę Srebrnogórską oraz skorzystać ze Strzelnicy Historycznej znajdującej się na terenie obiektu.

img_3461

Na dystansie 12 km w kategorii mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Pan Paweł Bogdał, o parę minut wyprzedzając Pana Marka Swobodę i Pana Mirosława Kaczuga, zajmując tym samym najlepszy wynik w ogólnej klasyfikacji z czasem 00:54:29 na tym dystansie. Wśród kobiet triumfowała Pani Katarzyna Biernacka z czasem 01:02:27 na pierwszym miejscu przed Panią Edyta Gwarecka i Panią Aleksandrą Rejterada.

img_3088

Wśród uczestników biegu na 21 km w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Pan MilošKratochvĺl z Czech zwyciężając tym samym w klasyfikacji open z czasem 1:33:10, przed Panem Michałem Sikora i Panem Krzysztofem Przystak. Wśród płuci pięknej na tym dystansie najszybsza była Pani Anna Ficner 1:42:12 przed Panią Małgorzatą Łabuz i Panią Anną Steczkowską.

img_3226

Na koronnym dystansie 42km jako pierwszy zawodnik przekroczył linię mety Pan Rafał Gaczyński z czasem 3:16:24 wyprzedzając o minuty Pana Kornel Wojczuka i Pana Wojciecha Ptaka. Najlepsza w kategorii kobiet okazała się Pani Agnieszka Forgiel-Pawłowska z czasem 4:29:58 wyprzedzając o parę minut Panią Agnieszkę Michalską i Panią Joannę Bartoszek-Kunecką.

img_3871

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, wyniki zostały opublikowane na portalu firmy pomiarowej:

http://live.ultimasport.pl/530/index.php?site=results&dys=42KM&gen=K

img_3824

Po ukończonym biegu na uczestników czekały gorące napoje i ciepły posiłek w dwóch wersjach również wegetariańskiej. Nagrody w dla zwycięzców to m.in. statuetki ufundowane przez Sponsora Wieszaj.pl koszulki techniczne biegu  – Organizator, voucher’y na odzież sportową – Sponsor Regatta, voucher’y na darmową grę typu escape room i spływy pontonowe – Sponsor Ski-Raft, produkty od Browaru Rebelia, voucher’y na Strzelnicę Historyczną, akcesoria sportowe – sieć siłowni FunFit 2. Natomiast Marszałek Województwa Dolnośląskiego ufundował kosmetyki firmy Tołpa.

img_3784

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w biegu oraz spędzony wspólnie czas i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Silver Run zaplanowanych dla roku 2017, o których wkrótce poinformujemy, a obejmą nie tylko Srebrną Górę.

img_3793

Na stronie www.silver-run.pl oraz na fanpage’u zamieściliśmy fotorelację z imprezy. Zdjęcia są do pobrania dla wszystkich odwiedzających.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezes Twierdzy Srebrna Góra, Wójt Gminy Stoszowice oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego objął imprezę honorowym patronatem.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te