Za dwa miesiące Izerska Wielka Wyrypa

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Łużycki  z siedzibą w Lubaniu, przy współpracy z Gminą Stara Kamienica oraz teamem mod-x.org zaprasza na III Ekstremalny Rajd na Orientację „Izerska Wielka Wyrypa”, który odbędzie się na terenie Gór Izerskich, Pogórza Izerskiego z bazą w Barcinku koło Jeleniej Góry w dniach 17-19 sierpnia 2012r.

Góry Izerskie – Foto: Hydrus

W tym roku będą do wyboru ponownie trzy trasy rajdowe rozgrywane na dystansach 50,100 km pieszo oraz 150 km rowerem.

Wszystkie dystanse będą zaliczane do klasyfikacji  Pucharu Polski w Pieszych oraz  Rowerowych Maratonach na Orientację. Na dystansie 50 km zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Zawody na trasach pieszych będą się odbywać się w formule biegu, marszu na orientację. Tegorocznymi budowniczymi tras są bracia Arkadiusz i Kornel Jaskuła. Budowniczowie przygotowali dla uczestników bardzo wymagające technicznie trasy odznaczające się sporą ilością punktów kontrolnych oraz dużą wielowariantowością przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami.

Organizatorzy zapewniają w ramach wpisowego komplet materiałów startowych, dwa noclegi w warunkach turystycznych, zabezpieczenie ratownicze, ubezpieczenie NNW, bufet dla wszystkich tras, posiłek regeneracyjny na mecie. Każdy uczestnik będzie mógł także nabyć odpłatnie pamiątkową koszulkę.

Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe (medale lub puchary) oraz drobne upominki od sponsorów. Każdy uczestnik, który pokona całą trasę otrzyma pamiątkowy certyfikat, dla pozostałych uczestników będą przygotowane dyplomy.

Więcej informacji o rajdzie: zapisy, regulamin oraz galerie, relacje z poprzednich edycji imprezy znajdziecie na stronie internetowej imprezy: www.izerskawyrypa.mcrace.pl

Serdecznie zapraszamy !!!

Post navigation

WMRA International Youth Cup

W najbliższy weekend w Irlandii, w miejscowości Glendalough odbędą się najważniejsze w tym roku zawody skierowane…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te