XI Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

XI Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza – ekstremalny rajd turystyczny ku pamięci ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005r.

19 września o godz. 20:00 na trasę rajdu ruszy prawie pięciuset śmiałków. 145 km po Karkonoszach, Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich w 48 godzin – to próba dla najbardziej wytrwałych piechurów.

kotlina2

Jeśli lubisz ekstremalne wyzwania ta impreza jest dla ciebie. Jedyny środek transportu to własne nogi a całe wyposażenie niesione jest na plecach. Start i meta znajdują się w Szklarskiej Porębie przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Tutaj nie ma wygranych i przegranych, każdy kto zdecydował się stanąć na starcie już jest zwycięzcą.

kotlina5

W sobotę 20 września wystartuje II Bieg Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Trasa ultramaratonu liczy 140 km, a suma przewyższeń wynosi 5100 m! Zawodnicy poruszają się po wyznaczonej na mapie trasie, potwierdzając swoją obecność obecności na punktach kontrolnych przy pomocy perforatorów. Na ukończenie trasy mają limit 36 godzin. Tutaj rywalizacja odbywa się pełną parą! Liczy się żelazna kondycja i doświadczenie.

kotlina4

To nie koniec atrakcji. W tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali atrakcje nie tylko dla największych twardzieli ale również dla mniej zaawansowanych turystów oraz rodzin z dziećmi.

kotlina1

Połowa Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej – to próba przejścia kotliny dla mniej zaawansowanych uczestników, chcących upamiętnić zmarłych kolegów. Tutaj nie ma rywalizacji, każdy wygrywa. Trasa liczy ponad 70 km, a limit przejścia wynosi 24h. Start w sobotę o godzinie 20.00.  Limit uczestników 100 osób.

Rodziny z dziećmi mogą wybrać się na Małe Przejście – ten rajd turystyczny to doskonały sposób spędzenia czasu dla oczekujących na zakończenie głównego rajdu. Uczestnicy będą wędrować po Szklarskiej Porębie z przewodnikami, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Start w sobotę o godzinie 10.00. Limit uczestników 50 osób.

W sobotę o godzinie 21:00 wystartuje I Nocna Piętnachanocny bieg z czołówkami po szlakach Karkonoszy. Limit uczestników 50 osób.

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

A na zakończenie weekendu można wybrać się „boso” na Szrenicę – „Boso na Szrenicę Leguano ®” – to doskonała oferta dla chcących poznać nowe formy ruchu a także zadbać o zdrowie swoich stóp. W ramach przejścia każdy uczestnik dostaje specjalne ochraniacze do chodzenia na boso marki leguano® oraz ma możliwość uczestnictwa w warsztatach chodzenia na boso.

Start w niedzielę o godzinie 10.00. Limit uczestników 40 osób.

Szczegóły na: www.przejsciekotliny.org

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te