WOSP w Karpackich schroniskach

Organizatorzy 9 Karpackiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11-13.01.2013) zapraszają do świętowania tego wydarzenia w Karpackich „grających” schroniskach: w Dolinie Pieciu Stawow, na Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Labowskiej, Hali Miziowej, Kalatowkach, Krawcowym Wierchu, Kudlaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chocholowskiej, Przegibku, Przyslopie, Rycerzowej, Starych Wierchach, Stozku, pod Trzema Koronami, na Turbaczu, Wielkiej Raczy, nad Wierchomla oraz Chata w Lupkowie, Chatka Skalanka, Cyrla, Gorczanska Chata i schronisko na Glodowce.

Przez cały finałowy weekend w „grających” schroniskach otwarte będą orkiestrowe sklepiki w których m.in. będzie można po okazyjnych cenach uzupełnić swój turystyczny ekwipunek, a z których dochód trafi w całości na konto WOSP, a w niedziele wolontariusze wyrusza ze skarbonkami na szlaki.

Wybierzcie się zatem w drugi weekend stycznia w góry, aby przyjemne połączyć z pożytecznym: wycieczkę ze wsparciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W PROGRAMIE:

TRZECI WIEK POD TRZEMA KORONAMI…

Foto: Selso – wikipedia

W schronisku PTTK Trzy Korony kwestować będą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby szczególnie wesprzeć WOSP grającą tym razem dla godnej opieki medycznej dla seniorów. Ponadto, w sobotę (12.01.2013) wieczorem swoje zdjęcia pokaże tam Boguslaw Nowak (Wyprawa Tropem Rodaków przez Alpy Syberyjskie i Przybajkale’ 2012).

DOM O ZIELONYCH PROGACH NA ORNAKU…

Foto: Margos – wikipedia

W schronisku PTTK na Hali Ornak wystąpi zespół Dom o Zielonych Progach (12.01.2013, wieczorem). Do skarbonek trafi tez caly dochod ze sprzedazy szarlotki ofiarowanej przez gospodarzy schroniska. Wiecej informacji: www.wospornak.pl

WIECZóR MUZYCZNY NA CHOCHOŁOWSKIEJ…

Foto: Adam Dziura – wikipedia

W Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej wystąpią: Adam Suder, Wlodzimierz Mazon oraz Robert Marcinkowski (12.01.2013, wieczorem).

ALASKA NA RYCERZOWEJ…

Foto: Ciach5 – wikipedia

W Bacówce PTTK na Rycerzowej swoje zdjęcia z wyprawy „Me, myself & Alaska – czyli samotnie rowerem przez kraj niedźwiedzi i drwali” pokaże Kamila Kielar, a Olga Mytnik opowie o konno – trekkingowej wyprawie przez Kirgizje (12.01.2013, wieczorem). Zorganizowany zostanie tam tez turniej gier planszowych.

LAWINY NA MARKOWYCH…

Foto: PTTK Markowe Szczawiny

W Schronisku PTTK na Markowych Szczawinach Sebastian Fijak poprowadzi prelekcje o lawinach (12.01.2013, wieczorem) oraz warsztaty ratownictwa lawinowego (13.01.2013, od rana).

GDAŃSK NAD MORSKIM OKIEM…

Foto: A.Tomczyk

W Schronisku PTTK nad Morskim Okiem tradycyjnie zorganizowany zostanie Morski Finał WOSP – w orkiestrowym sklepiku nabyć będzie można „Instrukcje Obsługi Bałtyku” WWF oraz pamiątki z… Gdańska. Ponadto cały dochód ze sprzedaży szarlotki trafi – jak zwykle – do skarbonek wolontariuszy.

BALLADY NA PRZEGIBKU…

Foto: Pudelak – wikipedia

W Schronisku PTTK na Przegibku swoje ballady zaśpiewa Lukasz Nowak, a cały dochód ze sprzedaży grochówki zasili konto WOSP.

BLUES W SKALANCE…

W sobotę wieczorem, w Chatce „Skalanka” swoje zdjęcia oraz filmy pokażą i opowieści snuć będą: Bogusław Mikucki, Ignacy Waldemar Nęndza oraz Piotr Picheta. A przez cały wieczór śląskiego bluesa śpiewać będzie Marek „Makaron”.

SLAJDY W DOLINIE PIĘCIU STAWÓW…

Foto: Janusz Sadzikowski – wikipedia

W Schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów swoje zdjęcia zaprezentuje Albin Marciniak (12.01.2013, wieczorem).

TOUR’Y NA HALI LIPOWSKIEJ…

W niedzielny poranek ze Schroniska PTTK na Hali Lipowskiej wyruszy Piaty Marsz Na Tour’ach, ktorego uczestnicy kwestować będą na szlaku prowadzącym przez Rysiankę na Hale Miziową.

ISLANDIA NA GŁODÓWCE…

W schronisku na Głodówce swoje zdjęcia z Islandii pokaże Michał Banaś (12.01.2013, wieczorem).

WERTEPY NA HALI KRUPOWEJ…

W Schronisku PTTK na Hali Krupowej – jak co roku, a wiec już po raz dziewiąty pojawi się Klub Beskidzkie Wertepy.

WIECZÓR Z FILMEM I GITARA NA TURBACZU…

Foto: Paweł Opioła – wikipedia

W Schronisku PTTK na Turbaczu zorganizowany zostanie pokaz zdjęć i filmów górskich. Zapraszamy tam tez na wieczór z gitara.

WE WSZYSTKICH SCHRONISKACH…

We wszystkich schroniskach przez cały weekend (12/13.01.2013) działać będą orkiestrowe sklepiki, w sobotę wieczorem przeprowadzone zostaną licytacje, a w niedziele wolontariusze wyrusza ze skarbonkami na szlaki, pod wyciągi narciarskie oraz do miejscowości położonych u podnóża.

Post navigation

SKYRUNNER® WORLD SERIES (cz.3)

Kolejnym, trzecim biegiem z cyklu SKYRUNNER® WORLD SERIES 2013, z grupy biegów SKY, który chcielibyśmy Wam…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te