Winter Trail Małopolska – relacja

Trzy dystanse, ponad 600 zawodników na linii startu, radość, łzy, zmagania z czasem i swoimi ograniczeniami. Start i meta biegów w sercu lasu – w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”, w gminie Mszana Dolna. Zbiórka odzieży sportowej dla pacjentów Ośrodka MONAR w Krakowie, zbiórka karmy i koców dla bezdomnych zwierząt. To właśnie WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA – wyjątkowy festiwal biegów górskich, który odbył się 16 grudnia.

Zawodnicy pokonywali dystanse 48, 30 i 10 kilometrów przez myślenickie i limanowskie lasy – przez szczyty Lubogoszcz, Lubomir, Trzy Kopce i Szczebel. W festiwalu uczestniczyli biegacze z całej Polski oraz Litwy, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy, Słowacji, Australii i Tajwanu, zwiedzając w jeden dzień dużą część Małopolski.

„Beskid Wyspowy, położony zaledwie 50 km od Krakowa, zaskakuje biegaczy. Te góry są próbą charakteru. Wbiegasz na szczyt i zaraz potem tracisz wysokość, by wspinać się na kolejny. Szczebel, Lubogoszcz, Lubomir są jak samodzielne wyspy – żeby wejść na kolejny szczyt, musisz zejść niemal do podnóża góry, na której stoisz i znów wbiegać na górę.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik zawodów i główny pomysłodawca festiwalu.

Na trasach biegów wyznaczono 3 punkty odżywcze, w których zawodnicy mogli odpocząć i zjeść ciepły barszcz, leczo wegetariańskie i ziemniaki z ogniska. O bezpieczeństwo zawodników zadbała Grupa Podhalańska GOPR.

„Super organizacja, ciekawa krajobrazowo i wymagająca trasa, z wisienką na torcie w postaci Szczebla! WUTM 48 (48 km) to wyjątkowa możliwość zwiedzenia Beskidu Wyspowego w przyśpieszonym tempie” – mówi Wojciech, uczestnik zawodów.

„Wielkie dzięki za pierwsze ultra! Czułam się częścią waszej biegowej rodziny, świetni wolontariusze, pyszne posiłki na punktach, łzy bólu na zejściu ze Szczebla i wielka radość na mecie – za rok wracam!!!” – pisze Jolanta, która biegła dystans 48 km.

„Bieg Rewelacyjny. Daje w kość, ale wracam latem na szlaki Beskidu Wyspowego” – dodaje Szymon.

„Bardzo cieszą nas pozytywne opinie biegaczy uczestniczących w organizowanych przez nas zawodach. To daje nam wielką radość i jeszcze bardziej motywuje do organizacji kolejnych zawodów, na jeszcze większą skalę.” – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora festiwalu.

„Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zbiórkach rzeczy dla bezdomnych zwierzaków w ramach akcji Człowiek 20 grudnia 2017 r. zwierzakowi bratem i odzieży sportowej dla pacjentów MONAR-u w Krakowie. Rezultaty tych zbiórek można liczyć w setkach kilogramów. Biegacze – jesteście wyjątkowi!” – dodaje.

Zapraszamy na kolejne zawody: Ultra-Trail® Małopolska. 7 dystansów od 170 km do 10 km – Memoriału Bartka Czajkowskiego odbędą się 15-17 czerwca 2018 r.

ZWYCIĘZCY WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2017

Podium biegu WUTM 48: 48 kilometrów / 2800 m +/-

Kobiety:
Kamila Głodowska, czas 06:14:40
Asta Buteikyte, czas 06:20:29
Magdalena Ciaciura, czas 06:49:52

Mężczyźni:
Marcin Rachwał, czas 05:19:15
Artur Koczaja, czas 05:20:39
Tomasz Kącki, czas 05:23:25

Podium biegu WUTM 30: 30 kilometrów / 1800 m +/-

Kobiety:
Katarzyna Wilk, czas 04:16:49
Agata Kołoczek, czas 04:22:49
Agnieszka Lach, czas 04:35:19

Mężczyźni:
Radosław Hetman, czas 03:16:02
Jakub Wolski, czas 03:25:04
Mieczysław Jałocha, czas 03:30:58

Podium WUTM 10: 10 kilometrów / 750 m +/-

Kobiety:
Magdalena Lorens, czas 01:22:26
Kalina Jaglarz, czas 01:25:36
Sylwia Semow, czas 01:14:31

Mężczyźni:
Zbigniew Jaworski, czas 00:58:49
Tomasz Smoleń, czas 01:06:59
Marcin Dzierwa, czas 01:07:06

Fundacja 4 Alternatywy, organizator WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2017, pragnie serdecznie podziękować:

Panu Jackowi Krupie – Marszałkowi Województwa Małopolskiego i Panu Janowi Kosiorowskiemu – Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie za objęcie Patronatem Honorowym naszej imprezy, wsparcie finansowe i promocję wydarzenia.

Panu Zdzisławowi Traczowi – Dyrektorowi Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego i Pani Marii Grzędzie – Kierowniczce Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” za życzliwość, wsparcie w realizacji przedsięwzięcia i gościnę.

Panu Bolesławowi Żabie – Wójtowi Gminy Mszana Dolna i Pani Magdalenie Polańskiej z Urzędu Gminy Mszana Dolna – za promocję wydarzenia, życzliwość i wsparcie w realizacji wydarzenia.

Głównemu Partnerowi Sprzętowemu – DECATHLON KRAKÓW PLAZA, pozostałym Partnerom: Real-Construct, Jan Niezbędny, MSERWIS, Kolorowy Las, Sklep ze zdrową żywnością JAWO, Old School TRAIL RUNNING, Muay Krem, NIBI Sport, AthleticsLab, Owoc Łącki, portalowi mapa-turystyczna.pl, firmom: Apartamenty Stacja Kasina, Pensjonat Szczebel, Gościniec Pod Lubomirem, Restauracja Wczasowa – za zaufanie i nieocenione wsparcie. Artystom UltraLovers oraz Movie Kings.

Osobom i podmiotom, które wsparły nas organizacyjnie:

Ratownikom Grupy Podhalańskiej GOPR, grupie biegowej Nowa Huta Team, pacjentom Stowarzyszenia MONAR z Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Krakowie, niezawodnym Rabczańskim Szerpom, koleżankom z Nogami Do Góry, rehabilitantom z rehabilitanci.org.pl, organizatorom imprez: XRUN biegi górskie, Bieg Rzeźnika i Noraftrail, którzy włączyli się w przygotowanie naszego wydarzenia a także partnerom medialnym: Radio Kraków, serwisom: biegigorskie.pl, biegamypogorach.pl, wspinanie.pl, runandtravel.pl, OUTDOOR Magazyn, MagazynBieganie.pl oraz Górskiemu Magazynowi Sportowemu GÓRY.

Zawodnikom, którzy wzięli udział w biegowych zmaganiach – za zaufanie, jakim nas obdarzacie, za atmosferę, jaką tworzycie a także za mnóstwo pozytywnych opinii, dzięki którym wiemy, że podążamy właściwą drogą. Dziękujemy Wam z całego serca za Wasz wkład w akcje dobroczynne – zbiórkę odzieży sportowej dla pacjentów MONAR-u oraz karm, koców i innych akcesoriów w ramach inicjatywy Człowiek zwierzakowi bratem!
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, który swoim zaangażowaniem, ciepłem i profesjonalizmem sprawili, że WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2017 stało się naszym wspólnym sukcesem.

DZIĘKUJEMY!

Fundacja 4 Alternatywy – organizator WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA
www.ultratrailmalopolska.pl
www.facebook.com/UltraTrailMalopolska
tel. 600 053 939

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te