„Wielki rzeczy rosnóm pómału …” ?

I edycja Ultrajanosika przeszła do historii – impreza biegowa rozgrywana w dniach 12-14 sierpnia, z bazą zawodów przy Polanie Sosny w Niedzicy, zgromadziła na starcie ponad 150 uczestników.

Na trasie Spiskiej Pętli (50 km) triumfowali Michał Kopyczok oraz Kinga Pachura.  „Akurat żem se pasł owiecki na hali… łobydwoje śli, jak przeciągi hej… ledwom się łobrucił i jus ich u mnie nie było” – baca Jędruś z Durstyna.

DSC00954

Najtwardsi górale rywalizowali jednak na dystansie 80 km… Tytuł harnasia nad harnasiami przypadł Robertowi Dudzikowi. „Ej ten Robuś to by nom tu hajdukom pasował do tego naskiego zbójowania hej… nie doś, że kawoł chłopa z niego, to widać, że honorowy jak pieron i jesce tak źwawo goni hej” – Juraj z Niedzicy.

autoxautomAUTOcFFFFFF

Z kolei wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Wenta, która z wyraźną przewagą pokonała pozostałe rywalki.

3

Podczas niedzielnej dekoracji, na głowy zwycięzców – Michała i Roberta powędrowały zbójeckie kłobuki, a na szyi Kingi i Marty zawisły czerwone korale oraz góralskie chusty. Na jednyj, jak i drugij trasie widoki były pikne basz, nic ino leżeć i marzyć…

DSCF4190

żarcia na punktach było doś, a i przepić tysz zawodniki mieli czym… na mecie muzyka hulała jak trza, i każdy jeden janosik dostał jesce pikny medal i bluzo finiszera – cego kcieć wincyj…

DSCF4236

co Wom powiem, to Wom powiem, ale Wom powiem… noooo była impreza po pieronie, ze ślak trafi, a kto nie był niech się spyta, tych co byli hej! Co to będzie dopiero za rok!? – zbój Miro ze Zdziaru.

DSCF4247

Organizatorzy już teraz przymierzają się do kolejnej edycji Ultrajanosika, zapewniając jednocześnie, że w przyszłym roku będą do wyboru trzy, a może i cztery trasy. Zapraszamy zatem do śledzenia strony www.ultrajanosik.pl oraz profilu na Facebooku.

4

Dopiero co my się zegnali hej, ale już Wos kcemy zaprosić do nas na kolejną ultrajanosikową goniackę po Tatrach i Spisu. Zebyście ino zapisów nie przegapili, bo te rusom jesce w tym roku, a cosi czujemy, że lista startowo będzie pękać w szwach hej – Michoł z Kacwina.

Do następnego wspólnego zbójowania HEJ!
Pozdrawiam Sławomir Konopka

Więcej zdjęć na stronach:

http://www.ultrajanosik.pl/galeria/

https://ligabiegowgorskich.pl/

->Wyniki<-

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te