Rozpoczęliśmy Montrail Ligę Biegów Górskich - BiegiGorskie.pl

Rozpoczęliśmy Montrail Ligę Biegów Górskich

Dziś parę minut po godzinie 10 rozpoczęliśmy w Szczyrku Montrail Ligę Biegów Górskich 2012.

Na starcie zawodów stanęło wielu miłośników biegów górskich, w tym tak świetni biegacze jak:

Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – Mistrzyni Polski w Biegach Górskich w s.alpejskim, zwyciężczyni Ligi 2011

Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team) – Mistrzyni Polski w Biegach Górskich w s.anglosaskim, trzecia zawodniczka Ligi 2011

Jarosław Gniewek (Ultra Beskid Sport) – brązowy medalista na długim dystansie

i wielu innych utytułowanych zawodników.

image-3834

Mimo dogodnej jak na tą porę roku temperatury oscylującej w granicach zera stopni, zawodnikom przyszło walczyć w niezwykle ciężkich warunkach, zwłaszcza ze względu na stosunkowo słabo ubitą, bardzo grubą pokrywę śnieżną na szlaku.

image-3835

Z tego względu wyniki czołówki znacznie (średnio o 10 min) odbiegały od wyników z roku uprzedniego.

image-3836

Profil trasy

W tych niezwykle ciężkich warunkach najlepiej, dość niespodziewanie poradził sobie Kamil Jezierski (Puma Running Team) który zwyciężył z czasem 36:39, wyprzedzając o 12 sek. Macieja Bierczaka (RMD Montrail Team) (36:51) i o 17 sek. Rafała Ulfika (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) (36:56). Czwarty na mecie zameldował się kolejny faworyt – Paweł Krawczyk (Ternua).

image-3837

Wśród Pań dość pewnie zwyciężyła Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko Biała) przed Dominiką Wiśniewską (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) i Anną Rygułą (Zawisza Stara Kuźnia). Czwarte miejsce zajęła Magdalena Chełmicka (RMD Montrail Team).

image-3838

Zwycięzcy dzisiejszych zawodów mogą spać spokojnie na fotelach liderów Montrail Ligi aż do wiosny – a dokładniej do 1 kwietnia 🙂

Pierwsze zdjęcia możecie zobaczyć: -> Tutaj <-