W Polanicy rozpoczął się Puchar Sudetów - BiegiGorskie.pl

W Polanicy rozpoczął się Puchar Sudetów

W tym sezonie, w cyklu mamy 5 edycji. Na liście miejsc, które goszczą biegi w tym roku są: Polanica – Zdrój, Bielawa, Kowary, Świeradów – Zdrój i Szklarska Poręba. Całość zwieńczy oczywiście klasyfikacja generalna – w kategoriach open, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacjach drużynowych. Biegamy na dystansie górskiego półmaratonu i biegów w okolicach 10 km, a w Kowarach i Świeradowie mamy biegi alpejskie.

W Polanicy – Zdroju rozegrano wczoraj VII Górski Półmaraton Polanica – Zdrój i VII Dziesiątkę Staropolanki i były to pierwsze biegi w tym roku zaliczane do cyklu i klasyfikacji generalnej.

Było wczoraj trochę nowości – nowe miejsce startu i mety, trochę zmian na trasie i odwrotny kierunek biegu, ale mocne górskie bieganie cały czas było i jest w Polanicy aktualne! Tym razem wszystko to działo się przy pięknej słonecznej pogodzie, a warunki do biegania w górach były po prostu idealne.

Świetny występ w Polanicy zanotował Patryk Chrzanowski (PCH Sport Team), który wygrał półmaraton. Drugi był Radosław Boniec (Nadleśnictwo Lipinki), a trzeci Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl).

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet, to klasą sama dla siebie była w niedzielę Karolina Dul (Family Team), która wygrała w kapitalnym stylu, notując ponad 20 minut przewagi nad drugą tego dnia Magdaleną Dyją (RNB Team Polanica – Zdrój). Trzecia była Katarzyna Gnitecka.

Na krótkim dystansie najszybszy był Maciej Krajewski (Świeradów – Zdrój Górskie Uzdrowisko), drugi Mariusz Franczak (DTR biega Mario Team), a trzeci Karol Kinal.

Danuta Piskorowska nie dała szans rywalkom, zgarniając zwycięstwo w klasyfikacji open kobiet. Obok niej na podium stanęły Paulina Woźny (Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka) i Edyta Ferenc – Szmuc (Kudowianka Run).

W klasyfikacji drużynowej związanej z rywalizacją na krótszym dystansie, na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy i zawodniczki teamu Mad Runners. Na drugim miejscu Świeradów – Zdrój Górskie Uzdrowisko, a na trzecim Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka.

„Drużynówka” z 21 km: pierwsze miejsce dla Nadleśnictwa Lipinki, drugie dla RNB Team Polanica – Zdrój, a trzecie dla Family Teamu.

W klasyfikacji drużynowej „Gromada”, która promuje najliczniejsze biegowe drużyny, zwyciężył team RNB Polanica – Zdrój przed Świeradowem – Zdrój Górskim Uzdrowiskiem i Klubem Lekkoatletycznym Ziemia Kłodzka.

Pełne wyniki niedzielnych zawodów: https://wyniki.datasport.pl/results3575/

Więcej o cyklu: https://cykl.superbieg.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*