Biegniemy w Jeleniej Górze ! - BiegiGorskie.pl

Biegniemy w Jeleniej Górze !

Już niebawem kolejny Półmaraton Jeleniogórski i kolejna Jeleniogórska Dziesiątka. Ta biegowa impreza w stolicy Karkonoszy odbędzie się w tym roku 16 kwietnia i będzie wymarzoną okazją do wbiegnięcia w tegoroczny sezon startowy.

Wiosenny półmaraton to zawsze swego rodzaju znak zapytania i weryfikacja pracy włożonej w zimowe treningi, a jeśli można to wszystko połączyć ze startem w tak pięknym miejscu jakim są jeleniogórskie Cieplice – Zdrój i z trasą, na której widoki zapierają dech w piersiach, decyzja może być tylko jedna – startujemy!

Bazą biegu będzie Plac Piastowski w Cieplicach – Zdroju, gdzie „bieg z widokiem na góry” się rozpocznie i zakończy. Najpierw na trasę wybiegną uczestnicy półmaratonu, a kilka chwil później zacznie się „dycha”.

Do końca marca opłata startowa na krótszy dystans wynosi 99 PLN, a na półmaraton 119 PLN. Potem mamy już tylko ostatni próg opłaty startowej oraz ewentualną rejestrację w biurze zawodów. Seniorzy mają stałą, ulgową opłatę, podobnie jak rodzice startujący z wózkami.

Do opcjonalnego wyboru mamy również dwie pamiątkowe koszulki i możemy już również zaprezentować oficjalny medal, który czekać będzie na mecie na każdego uczestnika.

Na listach startowych jest już prawie 700 osób – naprawdę warto jeszcze zawczasu pomyśleć o tym kwietniowym półmaratonie, a jeśli ktoś preferuje krótsze dystanse, to przypominamy, że w Jeleniej Górze czeka również bieg na 10 km.

Półmaraton Jeleniogórski współtworzy w tym roku klasyfikację Półmaratony Dolnośląskie – razem z Sobótką, Wałbrzychem i Świdnicą. Inauguracja tej biegowej zabawy już niebawem, bo 25 marca na Panas Półmaratonie Ślężańskim.

Zapisy online i rejestracja zawodników dostępne są tu: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7432

Powoli zbliżamy się do pierwszej biegowej imprezy w Jeleniej Górze, ale już informujemy też o kolejnej – jesiennej. 11 listopada, po kilku latach przerwy, zapraszamy do Jeleniej na Bieg Niepodległości. Warto też przypomnieć, że organizatorzy jeleniogórskich biegów, znani również z cyklu biegów górskich Puchar Sudetów Super Bieg, w tym roku zapraszają na festiwal biegów górskich Świeradów Run, który odbędzie się w Świeradowie – Zdroju w połowie września. W planach biegi na 7 i 10 km, bieg alpejski, półmaraton oraz maraton górski i bieg ultra. Więcej szczegółów wkrótce.

Na razie z utęsknieniem wypatrujemy inauguracji sezonu biegowego pod Karkonoszami!

Pamiątkowy film z IX PJ:

Zapraszamy na:
https://jelenia.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*