V Uzdrowiskowy Bieg Na Chełmiec

Coraz większą renomę wśród biegaczy zyskuje bieg na Chełmiec. 9,6 kilometrowa trasa przyciąga od pięciu lat sporą grupę biegaczy z naszego regionu. W tym roku padł kolejny rekord frekwencji.

Na starcie w Sczawnie-Zdroju stanęło 88 biegaczy z Polski i Czech.

Od początku istnienia biegu, impreza wpisana jest do ogólnopolskiego kalendarza „Montrail – Liga Biegów Górskich”, dzięki czemu zyskujemy zawodników spoza regionu, którzy zdobywają punkty również u nas. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych bieg stał na wysokim poziomie sportowym.

Błoto po padającym w nocy i tuż przed startem deszczu spowodowało niemałe utrudnienie.

Miejscami na trasie było bardzo ślisko. Jednak najlepsi biegacze potrafili sobie z tym poradzić.

Rekord trasy należący od 2009 roku do Edwarda Baczewskiego (39:10) poprawiło aż 3 biegaczy. Na głównym dystansie 9,6 km najlepszy rezultat osiągnął Dariusz Kruczkowski – „Regle – Szklarska Poręba” (36:35). Drugie miejsce zajął reprezentujący SK Nove Mesto n/Metują w Czechach, zwycięzca tegorocznego Biegu Gwarków Pavel Brydl (38:03), a trzeci na szczyt Chełmca dobiegł Paweł Krawczyk „TERNUA TEAM – Kraków” (38:49).

Kobiety do pokonania miały trasę liczącą 6 kilometrów. Na start usytuowany u podnóża dowożone są busem. Jednak po raz kolejny nasi pseudo przedsiębiorcy transportowi nie stają na wysokości zadania. W ubiegłym roku umówiony bus w ogóle nie dojechał i trzeba było przed startem zorganizować transport. A w tym roku kierowca miał kaprys i dowiózł zawodników tylko do szlabanu na ul. Piasta skąd musieli jeszcze 2 km piechotą dojść na linię startu. W imieniu zawodników bardzo dziękujemy panu Waszczakowi za „rzetelne” wywiązanie się z umowy. Pomimo trudności biegacze dotarli do startu.

Wśród kobiet dystans 6 km na szczyt Chełmca pierwsza pokonała Agnieszka Jankowicz – „TEMMPO Wałbrzych” (38:08) przed Anną Pernej z Wałbrzycha (39:24) i Zofią Kot z Bielawy (41:07). V Uzdrowiskowy Bieg na Chełmiec o puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju był jednocześnie kolejną edycją ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, którą Szczawno-Zdrój zasili liczbą 94 uczestników.

Brzydka pogoda skutecznie odstraszyła biegaczy, którzy mogli wystartować w biegach rekreacyjnych po Parku Zdrojowym i jedynie dzięki zaangażowaniu opiekunów ze szkoły Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu mogliśmy obserwować grupę 6 uczniów biegających rekreacyjnie. Za co im dziękujemy.

foto:  Bartosz Słomowicz

-> Wyniki <-

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te