Ultramaraton w sercu Magurskiego Parku

22 sierpnia w Krempnej wystartuje pierwsza edycja Ultramaratonu Magurskiego. Wilki, rysie, niedźwiedzie, przepiękne krajobrazy i kawał historii – to Was czeka na I Ultramaratonie Magurskim.

Impreza rozgrywana jest na górskich szlakach powiatu jasielskiego i gorlickiego w większości na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Dla wielu zawodników z całej Polski Beskid Niski jest nadal nieodkrytą krainą, która pozostaje wciąż nieco na uboczu imprez górskich. Do teraz.

koszulka biegowa

Jak deklarują organizatorzy zawodów trasa została przygotowana w taki sposób, aby mogli w niej uczestniczyć zawodnicy o różnym stopniu doświadczenia. Gwarantuje to przebieg trasy zawodów. Dystans zawodów ma dwie długości a start i meta w obydwu przypadkach zostaną umiejscowione w malutkiej wiosce – Krempnej. Trasa będzie miała kształt dużej pętli. Na 31 kilometrze biegacze sami decydują czy chcą już biec do mety czy też mają siłę na dalszy, pięćdziesięciokilometrowy wysiłek.

foto_trasa4

Biegacze i turyści górscy, którzy dopiero planują pierwsze starty w biegach górskich, będą mogli wystartować na dystansie maratonu, który przy długim limicie czasu i stosunkowo niewielkim przewyższeniu, pozwala spędzić dzień w górach połączony z rywalizacją i atmosferą dużej, sportowej imprezy.
Bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mieli już do czynienia z prawdziwymi górskimi zawodami będą mogli wystartować na dystansie 81 kilometrów, który charakter uznać można za wymagający.

foto_trasa3

To odległość i trasa, na którą potrzeba już doświadczenia, wielomiesięcznych treningów i dużego samozaparcia. Trasa nie tylko będzie biegła przez najwyższe szczyty Beskidu Niskiego ale również przekracza w dziesięciu miejscach dopływ Wisłoki w bród.

foto_trasa2

Ultramaraton Magurski zasługuje na uwagę z jeszcze jednego powodu. Trasa biegu nierozerwalnie wiąże się z historią. Zawodnicy będą mogli po drodze zobaczyć stare chaty Łemkowskie, cmentarze z czasów I Wojny Światowej a także pozostałości po wysiedlonych wsiach, jak na przykład Nieznajowa, po której zostały tylko przydrożne krzyże, stojące niegdyś przy każdym domu oraz stary cmentarz.

foto_trasa1

Szczegóły dotyczące biegu, zapisów i przebiegu trasy znajdziecie na stronie:
www.magurski.com

ZAPRASZAMY!

magurski banner

Post navigation

Udany debiut SuperBiegu w Wiśle!

Sprawnie przeprowadzona ceremonia dekoracji zwycięzców obu dystansów i kategorii wiekowych,mnóstwo nagród rzeczowych w Tomboli i fakt,…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te