Ultramaraton w krainie wilka i rysia

Organizatorzy Ultramaratonu Magurskiego szykują kolejną odsłonę biegu w Beskidzie Niskim. Druga impreza pod egidą Fundacji „Z górki” odbędzie się 20 sierpnia 2016 r., a zmodyfikowane trasy o długości 88 oraz 56 km, będą przebiegać tym razem nie tylko przez szlaki malowniczego Beskidu Niskiego skoncentrowane wokół Magurskiego Parku Narodowego ale również przez Beskid Dukielski na wschodzie. Zapisy na bieg rozpoczną się 1 lutego.

Kameralna impreza, która ściągnęła w rzadko odwiedzane górskie okolice Jasła biegaczy z całej Polski, będzie miała swoją kontynuację w tym roku. Drugi Ultramaraton Magurski odbędzie się 20 sierpnia tego roku. Start i metę zaplanowano, tak jak miało to miejsce poprzednio, w ukrytej wśród gór Beskidu Niskiego miejscowości Krempna.

_MG_4932

W tym roku organizatorzy przygotowali zmiany w przebiegu tras wynikające przede wszystkim z dostosowania dystansów i trudności do oczekiwań i możliwości biegaczy. Wpłynęły one na wydłużenie obydwu zaplanowanych szlaków z których krótki będzie miał 56 km a długi 88 kilometrów.

_MG_9585

Jednocześnie nie zmieni się idea wspólnego startu i możliwości wyboru trasy w trakcie biegu.
„Największym wyzwaniem było zmniejszenie ilości odcinków asfaltowych i szutrowych na trasie. Udało się nam tego dokonać przy jednoczesnym zwiększeniu atrakcyjności biegu zarówno pod kątem sportowym jak i krajobrazowym” – mówi Michał Zawadzki, główny organizator biegu.

IMG_8661

W tegorocznej edycji pierwszy odcinek nie będzie przebiegał Doliną Wisłoki w kierunku Polan, lecz poprowadzi czerwonym szlakiem przez Kąty do Chyrowej, a następnie do Olchowca. Bieg zyska dzięki temu kilkanaście dodatkowych kilometrów oraz kilkaset metrów przewyższenia. Dzięki temu trasa stanie się tylko nie tylko większym wyzwaniem dla biegaczy ale będzie jeszcze bardziej malownicza.

_MG_9576 kopia

Nowy odcinek będzie biegł przez szczyty z punktami widokowymi, mijał zabytkowe cerkwie, obelisk nafciarzy w Ropiance oraz kamienny most w Olchowcu. Dodatkową zmianą jest zlikwidowanie odcinka przez Mareszkę, który zawodnicy zapamiętali z krzaków, jeżyn i trudności ze znalezieniem trasy.

zwolnij wilki

Pierwsza edycja Ultramaratonu Magurskiego została bardzo dobrze odebrana w środowisku biegowym i nominowana do Biegowego Wydarzenia Roku, a organizatorzy, wychodząc na przeciw oczekiwaniom biegaczy, planują wprowadzić zmiany i ulepszenia w wielu obszarach.

_MG_0171

„Z jednej strony mamy z tyłu głowy, że jest kilka istotnych rzeczy do poprawy Magurskiego. Z drugiej chcemy zacieśnić współpracę z regionalnymi instytucjami sportowymi i kulturalnymi oraz przekroczyć z promocją słowacką granicę by przyciągnąć biegaczy z południa do udziału w naszym ultra.”– deklaruje Rafał Hryniewicki z biura zawodów.

_MG_0059

Ultramaraton Magurski stawia na ścisłą współpracę z gminą Krempna i nawiązuje do regionalnej historii, więc w tym roku można się spodziewać kilku 'smaczków’ związanych z dziedzictwem kulturowym Beskidu Niskiego.

_MG_4918

Szczegóły biegu na stronie: www.magurski.com

ZAPRASZAMY!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te