Ultra wyzwanie w sercu Gór Stołowych - BiegiGorskie.pl

Ultra wyzwanie w sercu Gór Stołowych

Już 8-10 września 2023 roku w Radkowie odbędą się zawody Garmin Ultra Race 2023.

Zawodnikom przyjdzie się zmierzyć na jednym z czterech dystansów, a na najbardziej wytrwałych po raz kolejny będzie czekała 3-dniowa etapówka Challenge ~158K.

Zawody Garmin Ultra Race w Radkowie w szybkim czasie zdobyły ogromną popularność i uznanie wśród biegaczy ultra. Znakomita lokalizacja, doskonałe oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera to z pewnością nie jedyne atuty radkowskiej imprezy. Stała się ona punktem obowiązkowym w kalendarzu startowym niejednego zawodnika.

Foto: Michał Buczyński

Biegacze ultra zmierzą się z wymagającymi trasami na jednym z czterech dystansów (80 km, 56 km, 24 km i 9 km). Wszystkie dystanse poprowadzone będą przez zachwycające szlaki i ścieżki Gór Stołowych. Garmin Ultra Race, w szczególności na krótszych dystansach, uchodzi za imprezę idealną dla początkujących biegaczy ultra. Corocznie wielu zawodników rozpoczyna tutaj swoją przygodę z tym sportem.

Challenge 158K będzie idealnym wyzwaniem dla tych, którzy kochają dystans, przewyższenia i górskie ściganie.

Przez trzy dni będą mieli do pokonania dystans około 158 km Składa się on z ~80 km + ~56 km + ~24 km. Nazwiska wszystkich, którzy ukończą Challenge trafią na Skałę Chwały usytuowaną nad Zalewem Radkowskim.

W międzyczasie odbędą się również zawody dla najmłodszych. Zmagania biegowe dzieci i młodzieży w ramach Garmin Junior Radków 2023 będą odbywać się na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy do sprawdzenia swoich możliwości na nieco bardziej wymagającej trasie poprowadzonej przez piękne Góry Stołowe!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.ultrarace.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*