Udany I Półmaraton Sowiogórski

Wreszcie po dwóch latach spotkań i rozmów USKS Gminy Nowa Ruda i firma „Grabek Promotion” z Jeleniej Góry zorganizowały 1.”Półmaraton Sowiogórski”.
Impreza odbyła się w ubiegłą sobotę, 27września br., w Sokolcu ze startem i metą pod schroniskiem ”Orzeł” na wysokości 873 metrów n.p.m.

Sowiogórski 1

Niektóre biegi mogą się poszczycić tym ,że ich trasy wspinają się na najwyższe punkty na poziomie 800-900 metrów,a tu start i meta od razu zostały ustawione na 873 metrów n.p.m.!
Najwyższym punktem trasy była oczywiście Wielka Sowa /1015 m./, a najniższym Przełęcz Sokola /  754 m. /. Trasa miała 21,5 km, a przewyższenie wynosiło ok. 750 metrów.

Sowiogórski 4

Wymagająca trasa prowadziła przez najpiękniejsze zakątki Gór Sowich, usytuowane pomiędzy Przełęczą Walimską, a Kozim Siodłem.
Bezpieczeństwo na trasie zapewniła Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR, kolumna sanitarna z Bielawy oraz służby Organizatora. Dobrze oznakowana trasa nikomu z biegaczy nie stawiała  pytań o kierunek biegu czy kilometraż.
Po  przebiegnięciu linii mety na zawodników czekał obficie zaopatrzony bufet oraz gorący posiłek.

Sowiogórski 10

Wielkie podziękowania należą się w tym miejscu Panu M. Dominiakowi, właścicielowi schroniska ”Orzeł”, który zafundował uczestnikom i Organizatorom posiłek oraz praktycznie udostępnił na potrzeby imprezy całe schronisko. Również pan J. Mikołajczak z ośrodka „Rzeczka” i właściciel „Chaty pod Sową”mocno wspomogli zawody.
Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg imprezy, i choć w tym roku było dość skromnie jeżeli chodzi o potencjał finansowy, to zachowali podstawowe standardy jakich oczekują, nie tylko polscy biegacze.
Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a starterem honorowym był pan Gabriel Grobelny – Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.
Jedynym problemem była niesprzyjająca aura, bowiem cały piątek siąpiło, a  rano w sobotę  mgły i mżawka nie zapowiadały niczego dobrego.

Sowiogórski 7

Na szczęście w chwili minięcia linii mety przez pierwszego zawodnika wyszło słońce i już do końca dnia w Górach Sowich panowała piękna, słoneczna pogoda.
W tegorocznym półmaratonie  w kategorii  open  kobiet zwyciężyła Agnieszka Łęcka z klubu Jacekbiega Running Team.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wśród mężczyzn  pierwszy na mecie zameldował się Piotr Holly z klubu T.S Regle Szklarska Poręba. Bieg ukończyło 146 osób, w tym jeden Francuz i jeden Belg.

Sowiogórski 16

Za rok kolejna edycja biegu. „Będzie jeszcze lepiej” – już dzisiaj zapowiadają Organizatorzy – M. Grabek i E. Kozłowicz.

Pełne wyniki i zdjęcia na stronie: www.superbieg.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te