UBS zaprasza na I Półmaraton Fantoma

W pierwszą sobotę września, tj. 5.09. w Kurowie obok Stryszawy, zostanie zorganizowany I Półmaraton Fantoma. Biegacze będą rywalizowali na trasie biegu górskiego o dystansie 21 km i przewyższeniu 750 m, która zostanie poprowadzona szlakami i ścieżkami w Beskidzie Makowskim.

„Mamy nadzieję, że I Półmaraton Fantoma przyciągnie wielu biegaczy górskich. Ten bieg to już piąte zawody organizowane przez nas w tym roku. Dystans półmaratonu jest wymagający, ale wiemy, że z tą trasą poradzą sobie również osoby, które biegają rekreacyjnie o małym zacięciu sportowym. Biegacze będą rywalizować ze swoimi słabościami w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałych widoków. Trasa poprowadzi biegaczy szczytami wokół Kurowa.

szlak2

Na nasz bieg serdecznie zapraszamy biegaczy z południa Polski, a szczególnie osoby, które znają jakość imprez biegowych organizowanych przez nasze stowarzyszenie.” – mówi Kuba Karcza z Ultra Beskid Sport.

szlak1

Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, położona jest na wschód o ok. 20 km od Żywca i znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Do Kurowa można dojechać w około 1,5 godziny z Krakowa przez Suchą Beskidzką bądź z Katowic przez Bielsko-Białą.

szlak3

„W imieniu ratowników medycznych Fantom, grupy którą mam zaszczyt reprezentować, serdecznie zapraszam moich kolegów ratowników do udziału w Półmaratonie Fantoma. To dla nich w biegu będzie osobna kategoria: Ratownik. Będą także inne kategorie: Mieszkaniec Gminy Stryszawa, a także kategoria Harcerz.” – mówi Piotr Pieczara, z Fantom Ratownicy Medyczni.

szlak4

W pakiecie startowym organizatorzy przewidzieli pamiątkową koszulkę techniczną, medal, napój izotoniczny, posiłek oraz profesjonalny pomiar czasu. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, a także nagrody rzeczowe. Na koniec warto wspomnieć, że w tym dniu odbędą się także Biegi dla Dzieci i Młodzieży na krótszych dystansach, które są równie ważnym punktem tej biegowej imprezy.

Kurów1

Szczegóły imprezy, regulamin, formularz zgłoszeniowy:

http://www.ultrabeskid.pl/nasze-zawody/i-polmaraton-fantoma,6.html

Organizatorami imprezy są:

Gmina Stryszawa, Grupa Ratownicza Fantom oraz
stowarzyszenie Ultra Beskid Sport.

Kurów

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te