Trail Kamieńsk w błocie zamiast śniegu - BiegiGorskie.pl

Trail Kamieńsk w błocie zamiast śniegu

W niedzielę górę Kamieńsk opanowali biegacze, którzy rywalizowali w biegu Trail Kamieńsk.

Na starcie stanęło łącznie 400 biegaczy, którzy zmierzyli się z dwoma dystansami 6 km i 30 km.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili uczestnicy długiego dystansu, na którym od startu do mety prowadził Mateusz Krajda z Zelowa, który na mecie zameldował się w czasie 2:16:29. Drugim zawodnikiem na mecie był Wojtek Dudek z Leoncina – 2:20:45, a trzeci Marcin Reszke z Łodzi – 2:21:53.
Rywalizację wśród Pań wygrała Patrycja Bereznowska, która również objęła prowadzenie zaraz po starcie i nie oddała go do samej mety.

Reprezentantka Polski w biegach ultra dystans 30 km pokonała w czasie 2:44:29.

Super impreza dla twardzieli. 30 km tortur bo albo pod górę, a jak płasko to brak sił w nogach po górkach żeby przyśpieszyć, a na okrasę trochę błota, żeby popracować nad stabilnością. Może do lata zapomnę to cierpienie i zajrzę do Was znównapisała po biegu zwyciężczyni Trail Kamieńsk.

Podium wśród Pań uzupełniły Agnieszka Sychniak z Łodzi, która uzyskała czas 2:47:27 oraz Aneta Gąsiorowska z Sierpca – 2:49:10.

Na dystansie 6 km do rywalizacji przystąpiło 181 zawodników, wśród których najszybszy okazał się Piotr Kułak z Krakowa w czasie 28:40.

Po dobrym okresie przygotowań w styczniu przyszła grypa i ciężko mi dzisiaj było oszacować co wybiegam gdyż dopiero w czwartek wieczorem poczułem się lepiej więc celowałem w ciemno czas 30:30. Miło się dziś zaskoczyłem kiedy na mecie zegar zatrzymał się na 28:40. Mogę już odhaczyć, że w Kamieńsku wygrałem wszystko co było do wygrania brakowało mi właśnie tylko najkrótszego dystansu na Górze Kamieńsktak podsumował swój start Piotr Kułak.

Jako drugi linię mety przekroczył reprezentant gospodarzy Dawid Szulc z Kamieńska – 29:39, a trzeci był Artur Sochacki z Radomska – 29:58.

Wśród Pań zwyciężyła ubiegłoroczna triumfatorka Anna Ławrenin z Łodzi, przekraczając linię mety na 7 miejscu open z czasem 31:48. Na drugiej pozycji, a zarazem 9 miejscu open zmagania ukończyła Marta Bukowska z Łodzi – 33:54. Na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Wójcik z Kleszczowa, która uzyskała czas 35:27.


Sponsorem 8. Trail Kamieńsk została PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), Spółka z Grupy PGE, która jest również Mecenasem Bełchatowskiego Sportu. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski. Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Dodatkowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*