Terminy Mistrzostw Polski i nie tylko…

Aby w gąszczu wielu różnych wiadomości nie uciekły wam te najważniejsze, przedstawiamy wam już teraz terminy najważniejszych biegów górskich, czyli tych rangi mistrzowskiej oraz finału Ligi Biegów Górskich.

I. Na pierwszy ogień już na początku kwietnia pójdą najmłodsi – którzy 14.04.2012 powalczą na krótkim dystansie w Ustrzykach Dolnych w Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików w  Biegach Górskich na Krótkim Dystansie.

foto: start juniorów na MP na krótkim dystansie w 2010 r.- foto D.Ząbczyński

II. Także na wiosnę – 19/20.05.2012 w Iwoniczu-Zdrój rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Anglosaskim.

foto: start do anglosaskich MP – foto A.Lachowski

III. 16 czerwca w Bielsku-Białej na krótkim dystansie powalczą seniorzy w Biegu Na Szyndzielnię (dystans 5,5 km, przewyższenie ok.600m)

IV. 3.06.2012 w Zakopanem święto biegów wysokogórskich Sky Running w ramach Wysokogórskiego Biegu im. Druha Franciszka Marduły – odbędą się I Mistrzostwa Polski w SkyRunning a za rok mamy nadzieję na Puchar Świata…Będą to jednocześnie polskie eliminacje do Mistrzostw  Świata w długodystansowym biegu górskim – Jungfrau Marathon. Jednym słowem impreza obowiązkowa dla każdego miłośnika długiego górskiego ścigania.

foto: Marcin Świerc na Biegu im. F.Marduły – foto Monika Strojny

Profil Biegu F.Marduły 2011 – wykonanie R.Celiński

V. Tradycyjnie pod koniec lipca a dokładniej 28-29.07.2012 w Międzygórzu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegu Alpejskim.

foto: Daniel Wosik zmierza po srebrny medal alpejskich MP 2011 – foto: A.Ząbczyńska

Profil trasy w Międzygórzu – wykonanie R.Celiński

VI. W sierpniu wreszcie coś dla nieco starszych górali (choć nie tylko) – we wspaniałej scenerii Gór Sowich w Ludwikowicach Kłodzkich – 19.08.2012 odbędzie się Bieg na Wielką Sowę, który będzie posiadał rangę Mistrzostw Polski Weteranów.

foto: Bieg Na Wielką Sowę – foto A.Ząbczyńska

VII. Na koniec sezonu o laury powalczą górscy ultrasi – 6.10.2012 odbędzie się w Lądku-Zdroju Bieg na Trojak (30 km) a w ramach tego biegu – Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim.

VIII. Na zakończenie „wisienka na torcie” – ze względu, na niezależny od nas, późny termin Długodystansowych Mistrzostw Polski zakończymy Ligę Biegów Górskich dopiero 20 października – Biegiem Na Kasprowy Wierch.

Zbyt wiele o szczegółach poszczególnych biegów się jeszcze nie rozpisujemy bo w większości trwają jeszcze prace nad ich regulaminami. Najważniejsze że znamy już w większości konkretne terminy.

Post navigation

Kamil Jezierski zaprasza na bieg

Nasz kolega nie tylko z górskich tras – Kamil Jezierski zaprasza wszystkich spragnionych górskiego ścigania 22…

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te