Szwedzki Asics wkracza do gry

Szwedzka firma Haglöfs nie jest zbyt znana na polskim rynku. A szkoda … Jest jednak spora szansa że to się szybko zmieni.

Firma niedawno obchodziła 100 lecie swego istnienia…

W roku 1914 w niezwykle skromnym domku Dalstugan (na zdjęciu poniżej) w Torsång Wiktor Haglöf wyprodukował pierwszą serię plecaków montowanych do rowerów…

100years

Tak to się zaczęło.

Teraz marka Haglöfs – niezwykle ceniona za jakość swych produktów – jest największym dostawcą sprzętu outdoorowego w Skandynawii a jej asortyment to około 500 różnych produktów.

Stugan-277Od roku firma rozpoczęła ścisłą współpracę z marką ASICS czego efektem stała się nowa kolekcja butów do biegania w terenie, opartych na podeszwach ASICS’a – za to o całkowicie nowatorskim podejściu do designu oraz co znacznie ważniejsze wygody biegacza.

Mając przyjemność testowania od blisko pół roku jednego z modeli buta biegowego Haglöfs to co mnie uderzyło zaraz po założeniu ich po raz pierwszy na nogi to ich niezwykłe dopasowanie do stopy. Te buty to jakby druga skóra…

Tak częsta obawa przy zakładaniu nowych butów na trening – „czy mnie czasem nie obetrą,  może najpierw w nich trochę pochodzić” – zniknęła natychmiast.

Nie pomyliłem się – już na pierwszym, blisko 14 kilometrowym rozbieganiu buty spisały się znakomicie.

Drugą osobą która mogła przetestować te buty była Dominika Wiśniewska-Ulfik – jej przedstawiać Wam nie musimy.

dominika

Debiut startowy Dominiki w butach Haglöfs nastąpił w Biegu Na Babią Górę – Memoriał Wojtka Kozuba… Jak poszło? Dominika pokonała oczywiście wszystkie konkurentki a uległa jedynie 7 mężczyznom…

Footwear_int

Tegoroczna kolekcja zarówno męska jak i damska podzielona jest na 5 grup:

Haglöfs Gram Comp – ta grupa to bardzo lekki model terenowy: model męski waży 260 gram, damski 215 gram. Spadek pomiędzy piętą a palcami wynosi: 7,5 mm. Wyposażone są w podeszwę Asics Fell Racer.

Haglöfs Gram Comp GT – to odmiana powyższego buta lecz w wersji zabezpieczonej warstwą Gore-Tex. Spadek pomiędzy piętą a palcami wynosi: 8 mm. Ich waga to odpowiednio: 310 gram – męski, 250 gram – damski. Wyposażone są w podeszwę Asics Elite.

Haglöfs Gram XC – charakteryzuje się podeszwą o jeszcze większej przyczepności. Spadek pomiędzy piętą a palcami wynosi: 8 mm. Ich waga to odpowiednio: 280 gram – męski, 230 gram – damski. Wyposażone są w podeszwę Asics Elite.

Haglöfs Gram Gravel  – to modele w których podeszwa oferuje zwiększoną amortyzację (zastosowano znane z ASICS’a systemy: GEL ®, AHAR +, DuoMax). Spadek pomiędzy piętą a palcami wynosi: 10 mm. Ich waga to odpowiednio: 330 gram – męski, 280 gram – damski. Wyposażone są w podeszwę Asics Trabuco.

Osobna grupa to super lekkie Haglöfs LIM, buty szlakowe na zawody, których waga to niespełna 200 gram. Wyposażone są w podeszwę Haglöfs L.I.M Gel.

haglofs

Dystrybutorem marki Haglöfs na Polskę jest firma Alpin Sport:

http://sklep.alpinsport.pl/c/156/strefa_biegacza.html?f23[]=22

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te