SNS pod sztandarem Sił Powietrznych RP - BiegiGorskie.pl

SNS pod sztandarem Sił Powietrznych RP

Niedzielny bieg narciarski z cyklu SNS – 3 lutego, godz. 11.00 na Polanie Jakuszyckiej – będzie jednocześnie mistrzostwami Sił Powietrznych RP w narciarstwie biegowym.

Na trasie tego typu wyścigu nie mogło zabraknąć podbiegu pod… Samolot. Oczywiście w niedzielnych zawodach mogą startować wszyscy, nie tylko lotnicy…

Zacznijmy od informacji najważniejszej dla wszystkich biegających – śniegu jest w Jakuszycach pod dostatkiem, a do niedzieli będzie go jeszcze więcej. Jednodniowa odwilż to już historia, od piątku będziemy mieli do czynienia z opadami śniegu i lekkim mrozem. Także niedzielne ściganie będzie na pewno bardzo przyjemnie.

image-8505

Zanosi się na sporą frekwencję na starcie, bo oprócz stałych zawodników, pojawi się ok. 60 przedstawicieli Sił Powietrznych, którzy będą rywalizowali o tytuł Mistrza Sił Powietrznych RP. Większość z nich pobiegnie stylem klasycznym.

image-8506

Wszyscy już na początek zmierzą się z Samolotem, na dodatek z najtrudniejszym na niego podejściem. Od razu po starcie blisko 2 km wspinaczki z różnicą wzniesień ok. 120 metrów. Gdy już dotrzemy na Samolot dalej będzie niezwykle ciekawie – sporo zjazdów i krótkich podbiegów, a potem szybko do mety Górnym Duktem w dół. W sumie trasa liczy blisko 11 km.

Na zdjęciach: jej przebieg i profil:

image-8507

image-8508

Już tradycyjnie biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów od godz. 8.00 do 10.00. Start stylem klasycznym o godz. 11.00, a stylem dowolnym o 11.15. Do soboty biuro zawodów działa w wypożyczalni Stacja Jakuszyce, ale przypominamy prośbę organizatorów, aby rejestracji i wpłat startowych dokonywać przez internet. Szczegóły na stronie internetowej cyklu SNS: www.sns-nartybiegowe.pl

Przypominamy, że kto ma już własny numer i chip do pomiaru czasu, musi jedynie dokonać opłaty za start.

Niedzielne zawody to piąty bieg SNS w tym sezonie. Aby znaleźć się na koniec sezonu w klasyfikacji generalnej trzeba zaliczyć, co najmniej pięć startów. A do końca cyklu, łącznie z niedzielnym – jeszcze cztery biegi: 3 i 17 lutego oraz 10 marca na Polanie Jakuszyckiej, a także 24 lutego w Wiśle Kubalonce.

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*