SNS pod sztandarem Sił Powietrznych RP

Niedzielny bieg narciarski z cyklu SNS – 3 lutego, godz. 11.00 na Polanie Jakuszyckiej – będzie jednocześnie mistrzostwami Sił Powietrznych RP w narciarstwie biegowym.

Na trasie tego typu wyścigu nie mogło zabraknąć podbiegu pod… Samolot. Oczywiście w niedzielnych zawodach mogą startować wszyscy, nie tylko lotnicy…

Zacznijmy od informacji najważniejszej dla wszystkich biegających – śniegu jest w Jakuszycach pod dostatkiem, a do niedzieli będzie go jeszcze więcej. Jednodniowa odwilż to już historia, od piątku będziemy mieli do czynienia z opadami śniegu i lekkim mrozem. Także niedzielne ściganie będzie na pewno bardzo przyjemnie.

Zanosi się na sporą frekwencję na starcie, bo oprócz stałych zawodników, pojawi się ok. 60 przedstawicieli Sił Powietrznych, którzy będą rywalizowali o tytuł Mistrza Sił Powietrznych RP. Większość z nich pobiegnie stylem klasycznym.

Wszyscy już na początek zmierzą się z Samolotem, na dodatek z najtrudniejszym na niego podejściem. Od razu po starcie blisko 2 km wspinaczki z różnicą wzniesień ok. 120 metrów. Gdy już dotrzemy na Samolot dalej będzie niezwykle ciekawie – sporo zjazdów i krótkich podbiegów, a potem szybko do mety Górnym Duktem w dół. W sumie trasa liczy blisko 11 km.

Na zdjęciach: jej przebieg i profil:

Już tradycyjnie biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów od godz. 8.00 do 10.00. Start stylem klasycznym o godz. 11.00, a stylem dowolnym o 11.15. Do soboty biuro zawodów działa w wypożyczalni Stacja Jakuszyce, ale przypominamy prośbę organizatorów, aby rejestracji i wpłat startowych dokonywać przez internet. Szczegóły na stronie internetowej cyklu SNS: www.sns-nartybiegowe.pl

Przypominamy, że kto ma już własny numer i chip do pomiaru czasu, musi jedynie dokonać opłaty za start.

Niedzielne zawody to piąty bieg SNS w tym sezonie. Aby znaleźć się na koniec sezonu w klasyfikacji generalnej trzeba zaliczyć, co najmniej pięć startów. A do końca cyklu, łącznie z niedzielnym – jeszcze cztery biegi: 3 i 17 lutego oraz 10 marca na Polanie Jakuszyckiej, a także 24 lutego w Wiśle Kubalonce.

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

Post navigation

Bieg Extra 15 Pałacu Wojanów

Data: 04.05.2013, g.11:00 Dystans:15 km Typ biegu: bieg anglosaski Miejsce: Mysłakowice, Pałac w Wojanowie, Góry Sokole…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te